Võtame 2018 reisiaasta kokku

Uus aasta läheneb suure hooga ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2019 aastat!Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:1) Kuhu reisid sel aastal viisid ning mis paik/reisijuhtum kõige rohkem meelde jäi (võib ka mõne äparduse tõttu)?2) Kuhu plaanid reisida 2019. aastal?3) Milliseid lendude sooduspakkumisi kasutasid sellel aastal ja kuhu ootad lendude soodukaid järgmisel aastal?

  1. 2018 aastal lendasin jälle üle 500000 kilomeetri. Külastasin (enamikke kohti korduvalt) Austriat, Inglismaad, Singapuri, Tšiilit, Argentiinat, Eestit, USAt, Ungarit ja Egiptust.Eredamalt on meeles 1) Lihavõttesaar 2) Lennusegadus, kus Singapur - Helsinki - Tallinn asemel lendasin Singapur - Moskva - Stockholm - Tallinn ja kuni Stockholmini Singapore Airlines'i suurepärases äriklassis, kuigi algne lend oli kõik turistiklassis.2) Ostetud on juba reisid Eestisse, Inglismaale, Austriasse, Taisse ja Myanmari ning Suure Vallrahu juurde Austraalias. Eeldatavasti tuleb töö asjus USAs käia ja korduvalt Eestis ja Inglismaal. Samuti on 80% kindel Etioopia. Äkki õnnestub aasta lõpus veel kusagile põigata.3) Väliseestlasena ei ole tripi pakkumised minu jaoks aktuaalsed.
0
0
    1. aastal sai ära käidud Kuubal, Mehhikos, Torontos, Maltal, Taanis, Seisellidel ja aastavahetusereis ootab alles ees, siis minek Austriasse, Viini.Kindlad selle aasta lemmikud oli Mehhiko oma suurepäraste toitude ja Seisellid oma imeliste randadega.Kõige paremini jäi kahjuks meelde, kui Kuuba lennujaamas kohvrid tühjaks tehti :)2) Hetkel piletid olemas 2019. aastal Iisrael, Jordaania, Albaania. Kuid plaanis on üks pikem reis kuskile rannapuhkuseks ka teha.3) Pileteid ootan aasta lõpuks Kanadasse, USAsse või hoopis kuskil kaugemale eksootilisse sihtkohta.
0
0

Tere Reisisellid!1) Austria mäed ikka omas vanas headuses talvel. Mayrhofen. Ja nüüd sügisel Hiina, Austraalia, Uus-Meremaa seljakotireis matkaautoga. Kõige hullumeelsemalt arusaamatum koht minu jaoks on Hiina piirikontroll (olles senini liikunud Euroopa piires) ja sealsed lennujaamad oma inglise keele oskusega.Positiivsest küljest aga koaalad ja Austraalia rannad murdsid mu südame. Ja NZ loodus on üliilus.2) 2019 veebruaris ja märtsis ootavad meid juba broneeritud suusakohad Austrias- seekord kaks käimata kohta: Serfaus ja Sölden. Ootused on kõrged. Eks suve osas veel  näeb. Novembris taas puhkus. Äkki kuskile Kanadasse....3) Ehk tuleb sügiseks midagi lombi taha. Siis kasutaks küll ära ( Kanada, USA)

1
0
  1. Käisin u. 4 korda Taanis, korra Londonis, Lätis, Prantsusmaal (Nice, Cannes), Monacos, Istanbulis,  Gruusias (Tbilisi, Kazbeg) ja Šotimaal. Võibolla oli veel mõni kiire nädalavahetuse reis - hetkel ei tule meelde :)Kõige meeldejäävam on ilmselt Gruusia, seal käisime sõpradega, 10inimest. Kohalikud suutsid iga päev millegiga üllatada. Näiteks 150km läbimine 50kmh ja kolm väikest vanameest irvitamas nii et pisarad silmis. Samuti oli reisi õnnestumise taga ilmselt seltskond.Ka Taani suutis see aasta üllatada, või noh, pigem siis minu õde, kes seal elab. Olen palju kordi seal käinud ja seekord oli ta planeerinud Copenhageni jõe paadisõidu, koos veiniga. Paadis oli veel Ameerika perekond, kes ei suutnud ära imestada, et selline riik on olemas nagu meie väike Eesti - lubasid järgmine kord autoga Eestini välja sõita, seekord sõitsid ainult Saksani.2) 2019 on ette ostetud juba London, Küpros ja Jordaania. Ilmselt tuleb suvel mõni pikem autosõit Gdanski või sinna kanti ka. Rohkem midagi ette ei planeeriks, kuna on plaanis suuremad elumuutused :)3) Hea meelega kasutan ära pakkumisi Nordicalt (mis tavaliselt ei olegi nii suured soodukad), AirBaltic (ootan suve, et õele Taani külla minna jälle).Ainukesed korralikud soodukad olen hetkel ainult Ryanairiga saanud, näiteks Tallinn-Paphos 5€, Paphos-Amman 9€. Ja mõnikord võib isegi vedada ja EasyJeti soodukatega skoorida.
1
0
  1. Egiptus, Sudaan, Liibanon, Venemaa ja hunnik EL riike. Meeldejäävaim on bussist mahatulek Dongola teeristis kell 03:30 öösel Sudaanis. Ühest küljest pääs täistuubitud bussist ja valutavatest kannikatest, teiselt poolt absoluutne vastutus enda eest ihuüksi keset öist kõrbe riigis, kus ükski mu sõbergi käinud pole. Või siis mõistmine, et Saudia lennukites näidatakse ekraanil peale kaardi ja reisi kohta käivate andmete ka Mekka suunda.2) Soolas on Gruusia ja Sri Lanka. Ehk mõtleb veel mõne hea plaani välja.3) Kuna ma pole eriti aegade osas paindlik, siis Tripi soodukatest palju abi ei ole, aga British Airwaysi reedeõhtuseid 40€ Londoni-pileteid olen ostnud küll.
2
0
  1. Selle aasta esimene reis viis Jaipuri kirjandusfestivalile, võrdlemisi külm aga see-eest värvikas nädal. Jaipurist tagasi Indoneesiasse ja seejärel sai sünnipäeva tähistamiseks ette võetud reis Singapuri Michelini tänavatoidufestivalile, kummalisel kombel suutsin selle festivali täiesti ära unustada ja nii saigi Singapuri nauditud ilma maailmakuulsate kokkade suurepäraste roogadeta. Suvi sai veedetud Eestis, algul oli küll plaanis mitmeid riike külastada, aga Eestisse jõudes otsustasin siiski ainult kodumaale keskenduda. Septembris lühike day trip Varssavisse ja tagasi Indoneesiasse. Nädalake sai veedetud Sumba saarel ja mõnusalt pikk linnapuhkus Kuala Lumpuris.2) Esialgne plaan on külastada erinevaid Indoneesia saari, ilmselt mais Kuala Lumpur või Penang, aasta teises pooles on soov pikemalt viibida nt. Liibanonis või Põhja-Egiptuses. 3) Ennekõike ootaks sooduspakkumisi Indoneesiast Eestisse 
0
0
  1. Edinburg, jalgsimatk 80 km Portost Hispaania piirini ookeani rannikut pidi, Läri 2 reisi Riia ja Ventspils, Bulgaaria, Pariis, Soome Lapimaa koos jalgsimatkadega. Kõige sügavama mulje jättis Ventspils, teiseks Portugali jalgsimatk. Ventspilsis tuli häbi ja ahastus peale Tallinna pärast, oli tahtmine linna ja Kadrioru pargi juhid kohale tuua, pista nad peadpidi lillepõõsasse, panna kõndima kivimosaiik-kõnniteedel ja sõitma kivimosaiiktänavatel, panna vaatama purskkaevusid ja ehitatavat muusikakooli - kontsertsaali. 2) 3) Ei pea veel plaane.
1
0

1, Märtsis käisime jälle Aasias. Seekord Sumatra- Sulawesi-Bali- Singapur. Sumatral õnnestus näha kõige suuremat õitsvat lille Rafleeziat. Lennukipiletid ostsime Türkishi sooduspakkumise ajal eelmise aasta augustis.Mais käisime Kataloonias ja oktoobris Omaanis.2. Läheme veebruaris Tansaaniasse. Alustame safariga Arushast ja lõpetame puhkusega Sansibari saarel. Lennukipiletid ostsime Türkishi sooduspakkumiste ajal juuni lõpus. Juunis läheme Islandile  ja septembris Makedooniasse.

0
0
  1. Aasta algas järjekordselt Tšiili ja Argentinaga. Altos de Lircay rahvuspargi matkarajad jätsid kustumatu mulje.2) 2019 aasta plaanid täiesti lahtised. Sisetunne ütleb, et peaks uuesti Nordkappi sõitma, 2019 sügisel saab eelmisest käigust 10 aastat. Et nagu juubel või nii (põhjuse minna leiab alati).3) Sooduspakkumisi võiks olla Lõuna-Ameerikasse, aga ega sinna väga odavalt ei saagi, kindlam on pilet mitu kuud varem ära osta.
0
0

2018 viis nädalalõpuks Milanosse (ei meeldinud), seilasin kruiisilaeval Symphony of The Seas, siis oli väga arvestatav Saaremaa ja Hiiumaa tuur perega (Mändjala rannas oli vesi 27 kraadi!), Horvaatia ja Montenegro (fänname FKK randu), Vietnam ja Türgi.Elus esimest korda oli kahe erineva reisi vahe pool päeva, kuhu mahutasin veel notari aja korteri ostuks. Väga pingeline, ei soovita :)Trip.ee-s välja toodud soodustusi ma kasutanud ei ole, aga info mõttes ja ideede ammutamiseks vaatan aeg-ajalt ikka.2019 on täitsa lahtine. Eks midagi ikka tuleb...

1
0
  1. Sel aastal käisin Indoneesias, Singapuris, Austrias, Leedus, Stockholmis, Londonis ja Budapestis.Kõige meeldejäävam oli Budapest, sest millegipärast polnud ma sinna reisimist kunagi kaalunud isegi, aga ta üllatas mind vägagi positiivselt oma kauni arhitektuuri ja huvitavate paikadega.2. Tuleval aastal on juba plaanis veebruaris reis Taisse.3. Sel aastal sain ülisoodsad piletid Londonisse (Ryanair, 26 eur), mille üle oli mul eriti hea meel.Tuleval aastal ootan odavaid pileteid Filipiinidele, Jaapanisse, Lissaboni ning hea meelega läheks tagasi ka Budapesti.
0
0
  1. Aasta algus Põhja Tai ja Kambodža. Suvel Põhja Itaalia, kuu hiljem Berliin, oktoobris Cambridge ja London, Novembris London ja Kent.Julgus ja kindlus, et põhjas  on ka alati palju vaadata. Olen veehull, kompenseeris sedas siis põhjas basseiniga. Kindalasti rändaks veel rohkem põhja ja kirde poole tais.Kambodžas s21 külastus mõjutas väga sügavalt, julmusi seal korraldati keegi ei kahtlee, aga pigem see, et inimesed ei õpi kohe üldse ajaloost...ja ajas muutub arusaam hetke olukorrast.Lisaks Kambodža rahvustantsu etendus - wow.Kuhu reisid sel aastal viisid ning mis paik/reisijuhtum kõige rohkem meelde jäi (võib ka mõne äparduse tõttu)?2) Kuhu plaanid reisida 2019. aastal? Taiwan? Põhja Tai? Kogun mõtteid alles.3)Eks hoian siin lehel alati silma peal :) Siit saab uusi ideesid.
0
0

Meie reisiaasta on viimastel aastatel olnud suht sarnane. Veebruaris pikem ringreis Kagu-Aasias ning pulmaaastapäeval augustis nädalake mõnes Lõuna-Euroopa suurlinnas. Tänavu siis vastavalt veebruaris Kambodza ringreis ning augustis nädal Barcelonas. Kustumatu mälestuse jättis Angkor Wati külastamine. Uuel aastal läheb sama rada pidi, veebruaris Singapur ja Malaisia, augustis loodetavasti Rooma.Soodustustest õnnestus tabada Turkishi veahinnaga pileteid Singapuri, ootaks aga soodsaid pakkumisi Bangkokki, sealt hea ühendus selle regiooni maadega, tahaks Myanmaris ära käia 2020. aastal.

0
0
  1. Idoneesia, Tai, Malaisisa, Singapur, Gruusia, VenemaaKõige meeldejäävaim,  jõulud Raja Ampatis ja uueaasta vastuvõtt Indoneesia Paapuas Wamenas .Gruusiasse tahaks tagasi, Taisse mitte.2) kohe lähme Gambiasse ,siis Gruusiasse kevadel ja Malawisse tahaks minna ja Indiasse.3) aled tulevad ja lähevad vaja vaid silm peal hoida, lemmik lennufirmasid ei ole. Kasutasin Norweigi ja Wizzi.
0
0
  1. Sel aastal käisime Gran Canarial, Veneetsias, Rootsis ning Põhja-Horvaatias. Muljet avaldas Veneetsia - olin suhtunud eelarvamusega, et mulle see "turistikas" ilmselt ei meeldi, aga maikuus oli Veneetsia ilus, soe ning sõbralik. Ööbisime ühel väikesemal saarel, kus saime ratastega saarele ringi peale teha, mis oli elamus omaette. Murano saarel külastasime esimest korda Michelini tärniga restorani. See oli elamus omaette.2. 2019.aastal on broneeritud Küprose reis. Otsime kevadesse veel väikest city breaki pulma-aastapäevaks ning aastal lõpus sooviksin jälle ette võtta Aasia-reisi. Kuna kaasa tuleb ka selleks ajaks umbes aastane väikelaps (ja kaks suuremat last), siis teen eeltööd, mis on Kagu-Aasia riigid, mis pakuksid elamust, aga kus siiski on meditsiin lähedal ja turvalisus ok. 3. Trip.ee-st ootangi just leida aasta teise poolde häid Kagu-Aasia lennupiletite pakkumisi. 
0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased