Võtame 2020 reisiaasta kokku

Uus aasta on peatselt käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2021 aastat!

2020 aasta oli reisihuvilistele kindlasti üks põnev aasta ja võib vast eeldada et nii mõnegi jaoks piirdus sel aastal reisimine meie kauni Eestimaa avastamisega. Uurime selle aasta lõpetuseks, mis sihtkohti meie reisihuvilised sel aastal külastasid ning mis on nägemus reisiplaanidest tuleval aastal. 

Jaga enda kogemusi vastates nendele küsimustele:

  1. Kuhu viisid reisid 2020 aastal ning mis oli kõige meeldejäävaim sihtkoht? 

  2. Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui on siis kuhu?

  3. Kuhu ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

1
234

2020 oli olukorda arvestades üllatavalt hea reisiaasta.

1. Jaanuaris õnnestus veeta paar nädalat kariibidel Puerto Ricos ja enne seda mõned päevad Hispaanias. Veebruaris oli üks kiire tööreis Brüsselisse. Siis tuli paus sisse, aga augustis sai käidud Ålandil ja septembris Vilniuses - mõlemad minu jaoks uued kohad. Järgmisel nädalal pidin minema Stockholmi, et aastavahetus seal veeta, aga on kahtlus, et see jääb ära.

Käimata jäi mul Austrias ja Slovakkias, kuhu septembris minema pidin, aga pandi lennukeeld. 

Kõige meeldejäävam sihtkoht oli kindlasti Puerto Rico, soovitan teistele ka! 

2. Järgmisel aastal on võimalik võtta töölt üks pikem puhkus ja plaanisin veeta 6 nädalat Costa Ricas või siis 5 nädalat seal ja nädal näiteks Kuubal, St Lucial vms. Hetkel veel mõtlen täpsemalt läbi, kuhu julgeks üksi reisida, aga Costa Rica on kindel plaan. 

Enne tahaks veel ühe lühema reisi teha kuskile, kindlaid plaane ei ole, aga korraks käisid Albaania ja Montenegro mõttest läbi.

3. Väga tore oleks, kui leiaks Costa Ricasse häid pakkumisi.

1
2

1. Koroona peatas märtsis reisi USA-sse, pidime varem tagasi tulema. Aga siiski sai käidud ja nähtud. Läheks veel sinna. Peale esimest lainet sai käidud Põhja-Poolas, mis jättis väga meeldiva mulje. Kohustuslikud Leedu ja Läti sai ka külastatud.

2. Reisiplaane ei ole tehtud, kuid sooviks külastada Zansibari või Maldiive . Kuna see realiseerub, ei tea.

3. Kui on eriti hea pakkumine kuhugi palmi alla, siis see seaks ka uue sihtkoha.

0
0

1. Sellel aastal sai käidud Miamis, Costa Ricas ja Itaalias. Kõige meeldejäävam oli oma võrratu loodusega Costa Rica. Väike riik, aga palju jäi veel avastamata, läheks alati tagasi.

2. Hetkel on ostetud lihtsalt soodsa pieltihinna tõttu mai keskel Itaaliasse pieltid. Väga tahaks ka kuskile kaugemale sõita, aga vaatame jooksvalt ja midagi ilmselt rohkem kui paar nädalat ette ei ostaks. LOT-i voucherid võiks ka ära realiseerida :)

3. Peruu, Mehhiko, Tansaania, Indoneesia, USA.

0
0

1. Kreeta ja Itaalia. Meeldejäävaim koht oli Kreetal Samaria Gorge. 

2. Ei tee plaane, kui finantsiliselt saab ja hea pakkumine, siis minek.

3. Euroopas - Island ja Horvaatia, Põhja-Ameerikas igale poole

0
0

1. Jaanuaris-veebruaris paar tööreisi Brüsselisse ja Lõuna-Rootsi. Augustis 3 päeva Ahvenamaal enne kui teine laine jõudis tulla. Kuna tööreisid oli rutiin, siis meeldejäävaim oli loomulikult Ahvenamaa.

2. Praegustes oludes ei tee ühtki konkreetset reisiplaani järgmiseks aastaks. Vaatame, mis saama hakkab. Las settib.

3. Huvi pärast ikka jälgin lendude sooduspakkumisi, aga kindlat kohta hetkel ei ole. Võib-olla Hispaania või Kreeka. Kaugem perspektiiv on Vaikse ookeani saared vms.

1
0

1. Enne kui piirid kinni läksid sai tööasjus käidud Brüsselis. Suvel sai autoga käidud nii Saksamaal kui Läti-Leedu ringreisil, mõlemad olid omamoodi toredad. Ühelt poolt on alati tore selline pikem autosõit teha ning teisalt tõdesin, et ka lähinaabrite juures saab "välismaal" olla.

2. Midagi ostetud ei ole aga ilmselt I poolaasta Brüsselisse ja aasta lõpus kuhugi sooja.

3. Portugal, Kanada, Uus-Meremaa.

0
0

1. Suht nigelaks jäi reisiaasta loomulikult

Jaanuar - Praha

Märts - Tenerife

Aprill - Faro (tühistatud lennufirma poolt)

Mai - Sardiinia (tühistatud lennufirma poolt)

Juuli - Varssav (tühistatud lennufirma poolt); Trogir

August - Helsinki; Tallinn

September - Golem (tühistatud lennufirma poolt); Gibraltar

Oktoober - Marmaris (tühistasin ise); Ateena

November - Lanzarote (tühistasin ise); Krakow (tühistasin ise); Gibraltar

Detsember - Gran Canaria (tühistatud lennufirma poolt); Lanzarote (istun hetkel lennujaamas ja ootan tagasilendu).

Plaanimisel olid veel Minsk, Chisinau, Sri Lanka ja Indoneesia, broneerimiseni need ei jõudnud.

2. Olen äraootaval seisukohal, pikemat reisi hetkel veel plaaninud ei ole. Piletid on ostetud Gran Canariale märtsis, Berliini aprillis ja Sardiiniasse mais, eks näis kas ka teoks saavad.

0
1

1. Matkaautoga Lätis 4 või 5 päeva. Ära jäi igasuvine puhkus kusagil Kreekas või mujal vahemere ääres. Ära jäi ka kaua oodatud Tansaania (safari ja Sansibar). Piletid sai ostetud juba eelmine aasta. Õnneks sain kõik rahad tagasi s.h reisikindlustuse. Seega rahalist kaotust ei saanud, kuid kooohutavalt kahju on.

2. Ootan ja vaatan ja loodan parimat.

0
0

1. Jõudsime detsembri lõpust veebruari lõpuni teoks teha ühe oma unistuste reisidest - Argentiina ja Tšiili+ Rapa Nui. Iga kell läheks tagasi. Rõhk oli küll rohkem Tšiili peal, aga Iguazu kosed nägime ära:). Ühelt maalt teise läksime kruiisiga - tänu millele sai ka Falklandile põigatud, kahjuks Antarktikasse ei jõudnud:).

Tööga seoses sai veel veebruari viimased päevad Budapestis veeta.

Suvel jäi hing haigeks sooja mere ja molluskite ihaluses. Ja nii kui auk tekkis viiruselevikus startisime kaheks nädalaks Sloveeniasse Portoroži. Plaan oli küll Horvaatia, aga see hakkas lappama minema, nii et muutsime päev enne väljasõitu sihtpunkti.  Mõnus oli.

Ära jäid USA ja Soome aprillis.

2. Pileteid ostnud ei ole, pole isegi süvenenud veel. Tuleb vaadata õunte pealt kuhu ja kuidas saab. 

3. Uus-Meremaa+ Singapur, midagi Kariibidest, Šotimaa - see on ammu juba plaanis, aga ikka veel käimata ja nüüd siis see Brexit, eks näis, kuidas saab.

3
0

1. Plaan oli juunis autoreis Garda äärde  ja sealt edasi Apuuliasse, mis muidugi jäi olude sunnil ära... Kuid Sloveenia reisi tegin autoga ära. Oli päris kombineerimist, et kuskile karantiini ja lõksu ei jääks. Horvaatia oli siis juba lukus, õigemini karantiini kohustusega.

2. Plaane on aga kuidas kujuneb, seda ei tea.

Lõuna-Itaaliasse tahaks minna.

0
0

1. Märtsis Egiptus, elu esimene ja viimane pakettreis kuurortisse :) Samas eesmärk oligi lihtsalt soojas ja päikese käes vedeleda, seega läks asja ette.

Juulis USA kolm nädalat ja augustis Läti-Leedu kaks nädalat.

Piletid olid veel kevadeks Gruusiasse, Poola ja Šveitsi, need kõik tühistati.

2. Plaane hetkel pole, vaatame jooksvalt, kuidas olukord kujuneb.

3. Soodukad hetkel isegi väga ei huvita, sest kuni lennuliine ja piire päevapealt kinni pannakse, ei plaani lennata kuhugi, kust vajadusel rendiautoga tagasi ei saaks tulla.

0
0

1.Juunis sai käidud autoga Vilniuses, Trakais ja sealt edasi Poola, kui piirid lahti tehti.

2. Kui saab,  siis suvel plaan sellel aastal ära jäänud Albaania reis teoks teha . Vaja on ka  kasutada ära jäänud Kreeta reisi  eest saadud voucher, kuhu ja millal veel ei tea.

1
0

1. Kui 2017 külastasin kokku 11 riiki, neist kaugemad Tai, Kambodža, Malaisia ja Jaapan, 2018 5 riiki, kaugem neist Hispaania ja 2019 9 riiki, kaugemad neist Hiina, Vietnam ja Filipiinid, siis selle aasta kohta võin uhkusega raporteerida, et külastasin vaid ühte riiki, kui viibisin augustis umbes 1,5 tundi Ruhjas Lätimaal. Ehki veel aasta alguses oli plaanis kevadel Gruusia ja suvel Preisimaa (nii Vene kui Poola osa) ja siis sügisel jälle kusagile kaugemale. Õnneks need plaanid vaid plaanideks vaid jäidki ja mingit raha kuhugi alla ei jõudnudki panna.  

2. Plaane veel ei ole, ega ka enne ei tule, kuni olukord koroonarindel ei muutu. Isegi selle aasta mais aegunud passi pole veel uuendanud, et kiusatust ei tekiks.

3. Tahaks sooduspakkumisi ükskõik kuhu, kui vaid oleks olemas 100% kindlus, et lendu ei tühistataks ja et seal kohapeal reisi ajal koroonat ei oleks. Niikaua, kuni seda kindlust pole, pakutagu kasvõi 100 euro eest lende Hawaiile v Tahiitile, Uus-Meremaale v Madagaskarile, ei ole huvitatud :D

1
0

2020

Veebruar - Florida

Märts- Florida

Aprill - Jäi ära Florida

Mai-Jäi ära Hawaii Oahu 

Juuli - Küpros

August-Küpros

Uude tehtud hetkel paar plaani veebruaris  Mehhikosse

Sooduspakkumisi ootan Pôhja Ameerikasse ja Indoneesiasse

0
0

Jaanuari lõpp - Ko Phi Phi (läbi Krabi). Hiinlased olid Phuketist juba lahkunud, Bangkokis esimene kohalik nakkus. Telkisin 7 ööd kahes erinevas kohas saare põhjaosas - minu suureks üllatuseks töötas hästi. Tavaliselt eelistan vaiksemaid saari, aga Phi Phi on tegelikult üks parema matkaradade võrgustikuga väikesaari.  

Veebruar-märts - 10 päeva "suitemasu" Kyotos 12-aastase tütrega. . 

20. märts - Åre suusareis  jäi ära. Skistar tagastas kogu summa 2 nädala jooksul ilma et oleksin pidanud pöörduma. Ka kindlustuse kaudu oleks tagasi saanud (Trygg Hansa poliisi välistustes polnud juttu epideemiatest). 

Juuni - Veidi pikem (50 km) matk Koli ümbruses (Põhja-Karjala). Kütsime lastega põhja poole niipea, kui piirid avanesid. 

Juuli algus - Lapsed laagrites, kihutasin üksi jälle põhja poole, kasutades Tallinki kinkekaarte ärajäänud Rootsi reisi eest.  Soome Lapimaa ja Tromsø. Eesti ID-kaardiga-autoga ei saanud üle Norra piiri (Norra pool ei lasknud) aga ostsin praamipileti ja matkasin üle mägede Kolme Riigi Kivist. 

August-september - Pikem "mitte-ühtegi-ööd-hotellis" autoreis Euroopas, kaks nädalat Berchtesgadeni ümbruses. 

Okt-nov - USA, külastasin seal elavat pereliiget.

2. Ei ole konkreetseid plaane, väga tahaks Jaapanisse või Hiina Vabariiki tagasi. 

3. Costa Rica võiks hinnas alla tulla.

2
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased