Reisiaasta 2018

Uus aasta läheneb suure hooga ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2018 aastat!

Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:

1) Mitut uut sihtkohta külastasid 2017 aastal ning mis nendest olid põnevaimad?
2) Mis sihtkohad on sinu reisiplaanides 2018 aastal?
3) Kuhu ootad lendude soodukaid?

1) Sain sellel aastal käidud viimased riigid Kagu-Aasias, mis mul senini külastamata olid - kevadel Indoneesias Florese ja Lääne-Timori osad, Ida-Timor, sügisel Borneo saarelt Malaisia Sarawaki osariik ning Brunei. Lisaks sellele Jaapan ja suvel natuke USAt.

Kõige põnevamad/meeldejäävamad - Komodo draakonid, Egoni vulkaan ja Kelimutu järved Floresel, orangutangid, sügavad džunglid, Niahi koopad ja Bario vaikne küla Borneol ning Jaapani Kansai regioon sügisestes värvides.

Kõik reisid on kohusetundlikult kirja pandud http://maailmas.blogspot.com.ee/.

2) Indoneesia on suur ning vajaks veel pisut avastamist. Samuti jäi kripeldama Borneol Malaisia Sabahi osariik ja tõsiasi, et Kinabatangani jõekruiis jäi tegemata ja Kinabalu mäe otsa pole roninud. Ning tagasi sooviks kindlasti minna Jaapanisse.

3) Endiselt Aasiasse, sh. Jaapanisse. Liiga palju on veel käimata.

1) Uusi sihtkohti ei külastanud
2) Tai ( Koh Samui ja Bangkok ) ja Tenerife
3) Tenerifele ja Aasiasse

Selle aasta uus sihtkoht oli Aserbaidžaan, tänu Air Baltic'u kampaaniale ja ei jõua ära soovitada seda kohta kõigile - taskukohane, fantastiline loodus, sümpaatsed inimesed. Kirjutasin mõne sõnaga siin ka: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/natukene-infi-transpordi-kohta-aserbaidzaanis

Sellel aastal ootab ees miskit Himaalajas, soodsad (Aerofloti) lennupiletid on sinna kanti juba praegu saadaval :)

1) Uued sihtkohad käesoleval aastal- Singapur, Tai ( Phuket, Krabi, Bangkok) ja Madagaskar. Singapur meeldis väga, eriti Marina Bay Sands hotelli bassein. Tais meeldis Phuketi loodus ning Madagaskaril nägin haruldast ja ülilahedat looma aiet.
2) Kuna ma tööga seoses reisin nagunii pidevalt eksootilistes riikides, siis 2018 otsustasin raha kokku hoida ja ise mitte pileteid osta. Nagunii olen käinud juba enam-vähem kõikides paikades , mis mind vähegi huvitavad.
3) Vt eelmist.

1) Uued riigid, kus enne polnud kunagi käinud. Portugal (Lissabon-Madeira-Porto), Belgia (Brüssel), Kambodža (Koh Kong-Sihanoukville- Phnom Penh-Siem Reap) ja Jaapan (Osaka-Kyoto). Uued paigad neis riikides, kus ka enne oldud- Berliin Saksamaal, Legoland Taanis ja Pattaya Tais. Kohtade põnevus kipub endiselt olema võrdelises seoses kaugusega Eestist. Ehk siis sügisvärvides Jaapan oli fantastiline, ja muidugi ka Kambodža (eriti muidugi Angkor Wat ja ka Phnom Penh ise linnana meeldis väga).
2) Plaane veel pole, sõltub punktist 3, ehk soodsate lennupiletite leidmisest.
3) Tahaks lõpuks kusagil Kesk-Ameerikas ära käia, kui kunagi järjekordsetele veahinnaga piletitele sinna kanti peale peaksin sattuma.

 1. Uued sihtkohad sel aastal olid: Katmandu, Bhutan ja jupike Lõuna-Hiinat. Tais käisin uue sihtkohana Phuketil. Põnevaim oli Bhutan.
 2. Järgmine tuleb Aafrika-aasta. Plaanis on LAV, jupike Svaasimaast, Botswana ja Victoria joa vaatan ka ära.
 3. Ülejärgmiseks kevadeks tahaks soodsaid pileteid Aasiasse - Malaisia on silmapiiril.

Uued olid Kamtšatka ja mitmed suusakeskused Šveitsis.
2018 plaanis talvel LAV ja sügisel USA lääneosa mõned käimata rahvuspargid - Yellowstone NP, Grand Teton NP, Glacier NP jt.
Lendude soodukaid ootan Salt Lake City-sse.

Kamtšatka poolsaar oli väga eriline, sellest sai siin juba pajatatud
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kamchatka-2017-pildid

 1. Käidud sai Vietnamis (Ho Chi Minh, Phu Quoc), Malaisia (Kuala Lumpur), Austraalia (Darwin), Indoneesia (Bali), Itaalia (Rimini), San Marino, Island
  Island, Bali ja Vietnam oli lemmikud ☺️ Nendesse kohtadesse läheks tagasi kindlasti!
 2. Mehhiko (Yucatani poolsaar), Kuuba, Kanada (Toronto), Malta
 3. Tahaks häid pileteid aasta lõpupoole Indiasse või Tansaaniasse/Sansibari.
 1. Lõpuks ometi sain esimest korda Euroopast kaugele välja, Taisse. Meeldis väga nii Bangkok kui PhiPhi. Samuti esmakordsed kogemused wide-body lennukitega lendamisel (A330, A350, B747). Lisaks sai üle 12 aasta käidud taas Kiievis, kuhu kindlasti tahaks millalgi jälle minna. Ning 4 korda sai käidud Berliinis...vaieldamatult nr 1 partycity for me :)
 2. Veebruaris taas Tai (Bangkok, Koh Samet, Pattaya, Phuket ja vb veel midagi) koos esmakordse A380 lennukogemusga :P ja mais Lissabon.
 3. Berliini ja Aasiasse.

Selle aasta kaugeim ja põnevaim reisisihtkoht oli käik külameestega Valka. Eesmärgiks ettevalmistuda aastavahetuseks ja jõuludeks. Kahjuks Cesiseni välja ei vedanud (plaanis ikkagi ära teha). Järgmisel aastal teen kindlasti pikema lebo. Kuhu, veel ei tea. Sõltub Tripis kajastavatest soodsatest lennupakkumistest ning hetkeemotsioonist.

 1. Sai käidud Nepaalis Annapurna matkal ja Põhja-Tais trippimas. Mõlema reisi videod siin:
  ja
 2. Järgmise aasta alguses lendan kalli kaasaga Seišellidele abielluma. Aasta lõpul on plaanis teha ka üks seljakotireis kas Lõuna-Ameerikasse või Austraalia kanti. Seekord tahaks minna rändama vähemalt 2 kuuks, eks näis kas saab töölt ära.
 3. Soodsaid lende otsin 2018 aasta lõpuks kas siis Lõuna-Ameerikasse või Austraaliasse.
 1. Uutest kohtadest London, Surrey, Dubadepest, Montenegro, Bosnia ja Hertsogoviina, Madeira, Dubrovnik. Raske on võrrelda nii erinevaid kohti. Dubrovnik on ilmselt kõige ilusam linn, kus ma käinud olen. Madeira loodus on super. Bosnia ja Hertsogoviina on kultuuriliselt väga huvitav, kohalikud on ekstreemselt sõbralikud.
 2. Järgmisel aastal veebruaris 2 nädalat Indias, mais nädal Marokos, mingi aeg lähen Londonisse sõbrannale külla. Muu on hetkel veel lahtine.
 3. Soodukaid ootan Tai, Mauritius ja Euroopa linnad, kuhu saaks mugavalt nädalavahetuseks minna.

Ella123, lahedad videod! Nepaali oma aitas mõnusalt meenutada käidud radu.

Käidud sai Filipiinidel (Palawan, Bohol, Boracay). Lemmik neist oli Bohol. Samuti sai külastatud Londonit ning sügise algul Bulgaariat. Bulgaarias Sunny Beach meeldis enim, pikad laiad rannad ning mitmeid tegevusi seal piirkonnas. Golden Sands kokkupakitud väike ala, suurt teha pole seal midagi. Sofia loomaaed tore, muidu igav suur linn.

Tuleva aasta reisiplaanidega alustatud juba, eile sai ostetud piletid Sri Lankale :)
Sügise paiku ilmselt 1 Lõuna-Euroopa reis taas, Kanaarid, Kreeka vms, samas sõltub kui saab megahea hinnaga pileteid kuskile mujale kaugemale.

Pakkumiste osas plaaniks silma peal hoida Kariibide osas. Eelkõige Costa Rica, Puerto Rico.

Mõnusaid reisielamusi kõigile!

 • 2017 aastal sai reisitud üsna palju, kuid uusi riike oli ainult kaks, Leedu ja Ida-Timor. Kogu reisiaasta põnevamaid paigad olid Põhja-Vietnamis ja Ida-Timori mägikülades
 • Uuel aastal on plaanis natuke rohkem ringi vaadata Indoneesias ja loodetavasti õnnestub avastada mõnda Põhja-Aafrika riiki
 • Aasias resideerudes ootaks häid pakkumisi Euroopasse :)

Kuivõrd eelmine aasta sai käidud 3 kuuks ära, pidi see aasta tulema veidi vähem puhkusereise. Töö tõttu oli mööda Euroopat ringi lendamist palju, aga õnneks sai siiski ka ise uusi kohti avastada. Uutest riikidest tulid tripid Morokosse, Gruusiasse, Armeeniasse, ÜAE-sse, samuti õnnestus ära käia ka Portugalis ja Andorras. Töö viis seekord isegi nii kaugele, et sattusid Kasahstani :) Lemmikuteks kujunesid Moroko ja Gruusia.

Uueks aastaks on ports pileteid juba ostetud - puhkust on palju kogunenud. Nädala pärast võtame suuna Filipiinidele, ootavad veel Lääne-Aafrika, Jaapan ja Korea. Samuti on kavas vaadata veidi Kesk-Aasias ringi ja aasta lõpu poole teha üks trip Omaani ja sealt edasi taas Indiasse ja ümbritsevatesse seni kaugeks jäänud riikidesse. Töö tõotab seekord saata Moldovasse, mis on mul ammu olnud "kavas" :)
Kuivõrd alustan oma reise Kesk-Euroopast, saan ise kasutada Tripi soodikaid vähe. Aga mu ema ja õde on Tripi soodukate andunud fännid :)

Uued sihtkohad 2017 olid Kiiev ja Tšernobõl, Keenia, Peking, Tokyo ja London. Kõik külastatud kohad olid meeldejäävad, aga vast suurimaid emotsioone pakkus Keenia, kuna see oli esimene kord “musta” Aafrikat külastada. Kõik väiksemad eelarvamused, mis mind enne minekut kimbutasid, said selle reisi käigus murtud ja ootan juba järgmist võimalust Musta Mandrit külastada :)

Uue aasta alguses on minek Indiasse ja Andamanidele. Suvel tahaks Gruusiasse minna ja eks näeb, kas veel miskit ette tuleb.

Reisiplaanid saab tihti ka selle pealt kokku pandud, kuhu heade hindadega lennupileteid saab. Seega tripile suur tänu hinnainfo otsimise eest ja jõudu selle tänuväärse töö jätkamisel.

1) Esmakordselt käisin Sloveenias. Kogu Balkan on Euroopa riikidest ainsana veel avastamata. Eks jõuab. Muidu oli Euroopas tänavu heegeldamist palju. USA on mu üks lemmikuid, ja sellel aastal sai esmakordselt käidud Washingtonis. Tööreis nagu ka, sestap mitmeid "Kaardimaja" paiku seestpooltki nüüd tudeeritud. Hilissügisene Normandia ei petnud kah ootusi. Ning mõtlemapanev oli rindejoonelähedane Ida-Ukraina. Ja muidugi Assoorid. Seal polnud ka varem käinud.

2) Taisse pilet järgmiseks kuuks olemas. Aga seal läheb vist vähemalt osaliselt mööda juba tallatud radu. Kagu-Aasia riigid pea kõik käidud ka. Bangladesh ehk oleks variant, aga seda ekstreemi ei viitsi :) Loodan, et järgmine aasta toob mõne toreda reisi kas Aafrikasse või Lõuna-Ameerikasse.

3) Riskin olla ebapopulaarne, aga lennukipiletid on praegu pea kõikjale üsna soodsad. Aja leidmine on pigem probleem.

Ja samuti kõike kõige paremat trip.ee hoidjatele! Aitäh!

1) Sakamaa ja Island. Kindlasti põnevaim oli Island
2) Inglismaa, uuesti saksamaa ja kindlasti tahaks jõuda kuhugi palmi alla(bulgaaria, kreeka, montenegro)
3) Aasia(vietnam,tai)

1) Esmakordselt sain jala maha Türgis aga see oli tegelikult vahepeatus teel Georgiasse, mida siis ka esmakordselt sai külastatud. Georgia oli põnevam :)
2) Vietnam oleks lähiaja kindlam plaan ja kuna see aasta traditsioonilist juunikuist autotrippi ei teinud, siis plaanis seekord sügisene tripp taas Balkani poole. Ehk jõuab seekord Kreekani välja...
3) Vietnam, Hiina, Portugal aga jah endale sobival ajal.

Tere Tripikad,
2017 aastal sai taas palju reisitud. Uutest kohtdest tundus üsna põnev olema Tjumen, sai oldud Shanghais kohapeal 12 päeva. Inimesed on kirjutanud, et Shanghais pole üle 2 päeva midagi teha, siis meie sellega ei nõustu. Ka 12 päeva jooksul ei jõudnud me kõike Shanghais ära vaadata, rääkimata Shanghai ümberkaudsetest linnadest.
2018 algab Lõuna-Vietnami reisiga, kevadel külastame Milaano ümbruskonda, suvel taas Poola rannikuäärt ja ka Lõuna Taanit.
Soodukad on kõik teretulnud!

Trip.ee meeskonnale kõike kaunist!

1) 2017 sai käidud nii kaugel kui lähemal, uute sihtkohtadena saan välja tuua Vilniuse ( jah, polnud sinna varem sattunud ), kuid ka Singapuri ja Uus-Meremaa. Kustumatu mälestuse muidugi jättis viimane. Üks ammuseid reisiunistusi selle käiguga täitus ja see kuu aega ületas kõik ootused ja lootused. Miski aga trumpas ka selle üle - suvel algas minu reis noore lapsevanemana ja see on olnud siiani üks äärmiselt põnev ja vinge retk :)

2) Viimati mainitud põhjusel 2018 aastal ka sajusaartele ei kavatse põrutada. Üsna kindel on väike Rootsis käik, kuid kevadesse ja sügisesse olen mõelnud Kreekat, Maltat, Korsikat, Sardiiniat vms. Et ei oleks väga pikk lend ja et oleks tsipa teistsugune kliima kui Eestis. Eks ma siit tripist siis loen, et kus põngerjatega käiakse. :)

3) Mina ootan endiselt soodukaid sinna, kuhu soovin minna ja täpselt selleks perioodiks, kui soovin sinna minna.

Kaunist Jõuluaega ja kena järjekordse (reisi)aasta lõppu hääd tripikad!

Veebruari lõpp käisime Tais(Phuket) ja ümbruskonnas.Esimest korda nii kaugel.Siis mais Budapest.Suvel Lätis,Leedus(Palanga).Oktoobris Kreeta(väga meeldis).Tagasi lennust jäime oma lollusest maha.Seeeest saime tripi Heraklion-Ateena-Varssavi -Tallinn.Märtsis jälle Tai.Saame lastega kokku,kes Austraalias hetkel.Huvi pakub Balkan.Horvaatia,Montenegro.Võibolla mahuks ka talvine suusareis Alpidesse.

 1. Uutest sihtkohtadest oli Maui saar , Bali , korduvalt siis Türgi , Horvaatia, Bulgaaria, Miami , Orlando ja Dominikaan
 2. 2018 kindlasti Tai ja Bali ning Mehhiko
 3. Tanzaaniasse ja Aasiasse
 1. Uued sihtkohad alistusid Panamas, Mehhikos, kodu ja Montenegro vahele jäävates riikides, samuti sai põhjalikumalt tutvutud UK äärealade Põhja-Iirimaa ja Shotimaaga. Üks piinlik valge laik kaardil sai Kopenhaageni näol kustutatud.
  Lennunduse poolelt sai esimest korda ära proovitud Nordica ja Air Baltic.
 2. Euroopas on külastamata veel Küpros ja Island. Kui esimene ei ole just minu favoriitide hulgas, siis Islandile pakutavad odavad piletid on mind korduvalt pannud veenduma, kui kulukas ja ilus on kohapeal. Lapsed hakkavad samuti jõudma ikka, kus hakkab oma arvamus tekkima ja "bucket listi" on nende poolt lisandunud New York. Ise aga ihkaks hoopis Aafrikasse
 3. Mitmed euroopa sõlmpunktid on meie aladelt odavlendudega kiirelt ja soodsalt püütavad. Ehk rohkem combosid stiilis Ryanairiga Riiast Kölni ja sealt 100 € Kariibimere saartele või ka USA linnadesse. Endiselt ka kombod - mäng Milano San Siro staadionil ja sobivad lennud juurde

Selle aasta autoreisu eesmärgiks olid Sloveenia Alpid. Nähtud said Bledi järv, Vintgari kuru, Vogeli mägi ja Dolmini kanjon. Järmisel aastal läheme ka tõenäoliselt sinnakanti, sest palju jäi veel nägemata.

Ja ei unustanud ka Eestit. Kolm päeva tiirutasime Setomaal, olime Seto Kuningriigi päeval ja veel ühe nädalavahetuse, kolm päeva, tegime tuurid peale Ida – Virumaale, kus üllatajaks oli Sillamäe kultuurimaja ekskurss.

1) Mööduval aastal lendasin nii palju, et ma ei suuda neid lende isegi kokku enam lugeda. Uuteks riikideks olid Kataar, Indoneesia, Jaapan ja Nepaal. Ma ei diskrimineeri: kõik need olid väga ägedad. Kõige kustumatuma mälestuse jättis ehk Nepaal: käisin seal jalgrattamatkal, mille kõige ägedam osa oli hoopi see, kuidas me Tiibeti piirini hääletasime/jalutasime.
2) Eeldatavasti ei õnnestu ka järgmisel aastal rohkem kui 4 nädalat järjest kodus olla. Juba on plaanis tööreis Londonisse, suusareis Austriasse, nädal Singapuris ja 5 nädalat Tšiilis. Londoni otsi tuleb kindlasti veel, eeldatavasti viib töö mind ka USAsse. Aasta teises pooles tahaks Jaapanisse suusatama minna. Aastaid on mõni paradiisisaar mõttes olnud, äkki tuleb Fiji või Uus-Kaledoonia vms. ära.
3) Teiselpool maailma elajana ei ole Tripi pakkumised hetkel minu jaoks aktuaalsed.

Uutest riikidest jõudsin 2017 vaid Kape Vardele (Sali saar) ja Rumeeniasse. Rumeenia oli küll ülimeeldiv üllatus!
2018 jaanuariks on olemas juba Kuuba piletid, sinna minek läbi Kanada.
Kuna minu jaoks on ikka veel põnevad mõlemad Ameerika mandrid ja igasugu saared Kariibidel, siis lennupileteid vaatan eelkõige sinna.

Mu iga-aastane kokkuvõte jääb järjest lühemaks :(
2017 käisin Balil, Montenegros, linnareisil Istanbulis ja Iisraelis.
2018 on absoluutselt tühi ja lahtine.

Avastasin ükspäev et piimatoodetel on hind tõusnud, ilmselt sellest reisifond järjest kahaneb :(

Ma väga imestan, et kust küll inimesed selle aja võtavad, et nii palju reisida? Mul on puhkust antud vaid 28päeva ja sellega just väga kaugele ja pikaks minna ei saa :/.

Nüüd aga teemast.
2017 kevadel avastasime parema poolega Madeirat. Väga kaunis saar ja jäime oma reisiga väga rahule. Kevadesse mahtus veel üks nädalalõpp Milaanos ning sügis-talvel käisime perega Tais, väike põige oli ka Osakasse, Jaapanis.

2018 Jaanuaris ootab nädalake Lanzarotel ja kevadel nädalalõpp Veneetsias. Ülejäänud on lahtine, aga kuna puhkuse saldo juba praegu miinuses, siis väga kaugele ja kauaks vist minna ei saa.

Siiski ootan soodukaid nii euroopasse, kui ka aasiasse.

1) Uutest sihtkohtadest külastasin Prantsusmaad, Norrat, Sri Lankat ja Maldiive.
2) Juba plaanitud on Singapur ja Indoneesia, kuid võimalusel tahaks kindlasti minna ka Filipiinidele.
3) Ükskõik kuhu! Aga enamjaolt siiski Aasia ja Okeaania kanti.

1) Uutest kohtadest sai külastada Singapuri, Borneol Malaisia Sarawaki ja Sahahi osariike ning Brunei sultanaati. Väga huvitav reis. Veel sai käidud Assooridel ja esimest korda külastatud Terceira, Graciosa ja Santa Maria saart. Kõik Assoori arhipelaagi saared on omanäolised. Olen nüüdseks läbi käinud 7 saart.
2) 2018 on plaanis külastada Indoneesiat, täpsemalt Sumatra, Sulawesi ja Bali saart. Oktoobris on plaanis minna Omaani.
3) Sooduspileteid ootan Tansaaniasse.

 1. Yellowstone ja Wyomingi osariik. 90% maailma geisritest asub seal. Island on köki möki selle kõrval. Wyoming on ilus. roheline ja mägine.
 2. Reunion ja Mauritius. Garanteeritult soe.
 3. Ootaks mõnda lennuühendust Botswaanasse või head diili Namiibiasse.
 1. Uusi maid ei külastanud, Kreeka saari sai avastatud. Uus kogemus oli aga küll. Korduvalt Kreekat külastatuna otsustasime seekord hoopis veeta nädala purjekal. Rentisime purjeka Korfu saarelt ja seilasime nädala saare ümbruses. Teele jäid ka Paxos ja Antipaxos.
 2. Kuna see purjereis oli nii äge siis 2018 sügisene paat juba broneeritud, seekord Lefkada piirkonda. Jaanuaris ilmselt Tenerife, veebruaris suusatama Austriasse. Kuna on ümmargune tähtpäev mais tulemas, siis pidu ei pea, ootan hoopis põnevaid pakkumisi reisile minekuks. Kuhu, veel ei tea.
 3. Lendude soodukatele olen avatud...midagi konkreetset ei oota.
 1. Camino del Norte ehk palveränd Hispaania põhjarannikul. Seitse päeva ja 200 km romantikat, sporti ja elu. Tohutult äge, täielik vasikavaimustus sellest!
 2. Gran Canaria marathon, Portuguese Coastal Camino, sügistripp kuhugi.
 3. Lahedale saarele Aasias, kus eriti ei käida (nt Andamani saared).
 1. Sai käidud India kirdeosas Sikkimis. Mitmed piirkonnad sealkandis jäävad ootama uut reisituhinat. Huvitav kogemus oli ka Rootsi idaranniku loodusmatk ja säärid. Skandiaavia loodus on mulle täiesti avastamata maa ja sinna teeks ka tulevikus nädalavahetuse matku. Endiselt köidavad ka ida-ploki maad ning põnevat avastamist pakkus omakorraldatud Rumeenia rongi- ja matkareis. Soovitan sealkandis eestlastel peale Musta mere ranniku külastada ka sisemaad. Äge kogemus oli Merry Cemetary (Lõbus surnuaed) riigi põhjaosas Ukraina piiril.

 2. Plaanis on üks soojamaa sutsakas Kagu-Aasiasse, juba käidud radadele ning tänu tripst leitud pakkumisele ka Portugali ringreis.
  Jätkuks vaid puhkepäevi, küll siis reisiks!

 3. Vaatan huviga kõiki idasuunalisi lennupileteid ehk kõiki Lähis-Ida, Himaalaja ja musta mandri lennupakkumisi. Siinkohal tänan samuti trip.ee huvitavate reissihtide ning hinnainfo otsimise eest ja soovin jõudu selle töö jätkamisel!

Sel aastal sai esmakordselt käidud Myanmaris ja Dubais. Kaks vastandit; Myanmar jättis hea mulje ning võrreldes teiste Kagu-Aasia riikidega pole see veel turistide poolt nii palju ära rikutud. Thandwe rand oli üks ujutavamaid randu aasias, puhas liivarand, ilma korallideta. Nagu eestis, ainult et 30 kraadi soe vesi:)
Dubai seevastu jättis üsna halli mulje, kõik on kena ja palju täis ehitatud( ja ehitatakse korralikult juurde), aga ei saa üle ega ümber sellest, et kõik on võlts. Olime seal märtsis, ehk ilm oli päris hea, korra isegi sadas kerget vihma.
Esmakordselt sai ka külastatud tuntumaid kohti Los Angeleses.

Uuel aastal on plaan külastada Jaapanit(Osaka/Fukuoka/Hokkaido). Suuremaid reisiplaane veel hetkel teinud pole. Loodan, et ehk saab sügisel kanaaridele minna nädalaks. Sinna ootan ka soodukaid (Gran Canariale täpsemalt). Tahaks minna ka Vietnami ja ehk Filipiinidele..

Kõike parimat ja palju rändamist ka uuel aastal!

Uskumatud rändurid siin kõik koos. Selliste listide lugemisega võib vägagi kadedaks minna :)
Lisan oma tagasihoidlikud vastused:

 1. 2017 sai käidud Sitsiilias ja Horvaatias (Itaalias küll varasemalt ka käidud)
 2. Uue aasta plaanid HongKong ja Filipiinid
 3. Pileteid aasta teise poolde ootan Floridasse.
  Soovin kõigile jätkuvaid unistuste sihtriike ja ressursse nende külastamiseks.
 1. Nädalake Jaapanis, pikk nädalavahetus Amsterdamis, jaanipäev Batumis, layover Addis Ababas, ja kaks nädalat Madagaskaril.
 2. Tšiili, Peruu, LAV, Namiibia, Tansaania, Nepal, Bhutan, Paapua Uus-Guinea, Taiwan, Lõuna-Korea - kuhu ja kas jõuab sõltub puntist 3....ning ajast
 3. Vaata punkti 2

Tänan, soovin ka mina tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2018 aastat!

1) Uus sihtkoht oli Tenerife ja kontsertreis Rooma, U2. Meeldis Rooma.
2) Sihtkohad reisiplaanides 2018 aastal? Ikka Tai, Tai, Tai. Mind ei ole see maa veel ära tüüdanud. Käidud juba vist 5 aastat järjest. Ikka kisub tagasi, iga kord erinevad kohad, järgmine aasta Hua Hin.
3) Soodukaid? Itaalia, Maldiivid. Kui rahakott lubab 2x aastas reisida siis viibiks seal nädalakese. Aga kord aastas 2 nädalat Tais jääb kindlalt veel graafikusse.

sai käidud Barcelonas, Montenegros ja Kuubal.
Uuel aastal kindlalt tulemas Sri Lanka ja Maldiivid ja loodan, et äkki miski reis veel (vaatame jooksvalt)
Tripilt ootaks enam ka kaugemaid (aga käegakatsutavaid) soodukaid, nt meeldis mulle väga see Dubai-Filipiinid 50 eurone pilet.

 1. 9 uut riiki - Itaalia, Poola, Ukraina, Valgevene, Iisrael, Rumeenia, Island, Ecuador, Mehhiko. Põnevaimaks olid Galapagose saared, Island ja Jeruusalem.
 2. Tahaks Venemaale, rongiga Siberisse ja sealt edasi Hiina. Samuti Kasahstan, Usbekistan, Kirgiisia jne. Ja New Yorki läheksin alati uuesti.
 3. Soodukaid tahaks Ameerikasse, Austraaliasse, Aasiasse.

Muide, Trip.ee toimetamine on nii mõnigi kord (ja seejuures päris pikalt) käinud kolmel eri mandril ja kolmes ajavööndis, seega püüame võimalusel arvestada ka nende inimeste huve, kes parasjagu Eestis ei viibi. Kui vaid teaks, kus kõige rohkem ollakse.

1) 2017. aastal sai käidud Hollandis, Šveitsis, Emiraatides, Tais, Singapuris, Indoneesias, Iirimaal, Itaalias, Rumeenias, Austrias ja Küprosel. :) Nüüd kirja pannes on ikka väga tore vaadata, et nii paljudes kohtades sai ära käidud. Ma arvan, et igas riigis neis oli väga huvitavaid ja põnevaid kohti, mis olid väga eripalgelised ning super vahva oli avastada uusi paiku.
2) Hetkel kindlaid reisiplaane järgmiseks aastaks ei ole, eelmisel aastal toimusid kõik reisid samuti spontaanselt. :)
3) Ootan soodukaid Hispaaniasse, Aasia eksootilistesse sihtkohtadesse ja USAsse. Hästi erinevatesse paikadesse just.

1) Stuttgart, Barcelona ning Tai (Bangkok, Krabi ja Koh Samui). Tai jättis kustumatu mulje, sinna tahaks kindlasti tagasi minna. Vapustav loodus, hea kliima, sõbralikud inimesed ja ladus olemine.
2) Konkreetselt veel puuduvad, aga mõttes mõlgub Jaapan ning Tai
3) Vastavalt p2-le Jaapanisse ja Taisse (soovitavalt otse Krabi või Phuket, või siis Põhja Taisse)

1) Uute kohtadena lisandusid Gran Canaria, AÜE, Tai, Malaisia ja Bali. Korduvalt külastatud kohtadest Austria, Bulgaaria, Rumeenia, Läti, Soome, Rootsi ja Eesti. Toredad olid nad kõik, aga parim elamus tuli pikast nädalalõpust Viinis, kus ma polnud 15 aastat käinud. Ilm oli mega ja mõnus oli Schönbrunni ees vedeleda ja veini juua. Samuti Bukarest oli kolme aastaga puhtamaks ja moodsamaks muutunud.
2) Uusi riike hetkel kavas ei ole, uue linnana tuleb Peking. Broneeritud on reisid Eestisse ja Balile.
3) Et ma Eestis ei ela, siis Tripi soodukad lähevad enamasti minust mööda

Ei külastanud 2017. aastal ühtegi uut sihtkohta.
Töö tõttu viibin palju Hiinas, Hong-Kongis ja Saksamaal ning sealkandis jõudumööda ka ringi vaatan ja uusi paiku avastan, kuid mitte enam nii suure tuhinaga, kui mõni aeg tagasi. Kohati on tunne, et ei jaksa enam uusi emotsioone vastu võtta ja kodune voodi ja tekk ja padi on maailmas kõige mõnusamad asjad. Siiski olid uuteks elamusteks Zhangjiajie kaljusammaste mets (a la "Avatar"), Lõuna-Hiinas asuv Hiina müür (jah, üle 300 km müürijupp on ka lõunas säilinud, mis oli mulle uudiseks), Huangguoshu joastik ning Guizhou provints olid minu jaoks täiesti uued, silmiavavad elamused.
2018 aastal on plaanis Santiago de Compostela rännak ning pikem puhkus Kanada rahvusparkides. Rohkemateks reisideks aega ei jää ning ega seda ka kusagilt juurde ei võlu.
Sooduspakkumisi enam ei vaata ega oota, aga kui silm peale jääb, siis tihtipeale läheb mõte omi radu pidi uitama ja tekib soov Nipernaadi moodi kohustustest vabam olla ning tulla ja minna siis, kui süda kutsuma hakkab :)

 1. Rumeeniale sai autoga ring peale tehtud. Pikk nädalalõpp Peterburis.Mõlemad reisid keerasid pea peale eelarvamused sihtkohas elavate inimeste kohta. Peterburi oli täielik kultuurišokk heas mõttes. Kõik ettekujutused venelastest kes ainult joovad,ropendavad ja kaklevad said ümber lükatud. Ka Rumeeniast on kõik kerjavad ja varastavad mustlased juba kuhugi rikkamatesse riikidesse läinud,kohale on jäänud toredad ja lahked inimesed.
 2. USA: LA,Hawaii;NY
 3. Lõuna-Ameerika. Alaska

1) 2017. aastal käisin Belgias.

2) 2018. aasta veebruaris on reis Lõuna-Taisse, ennekõike Phuket, aga kindlasti ka teised saared/kohad.

3) Odavaid pakkumisi ootaks Kagu-Aasiasse.

Vaatasin oma kommentaari eelmise aastalõpu sama küsimuse kohta, et kus ja kuhu. Prognoos klappis vaid Keenia ja Tansaania osas. Nepaali või Kuuba asemel sai hoopis väisatud Lõuna-Hiina provintse ja Jaapanit. Ja seda tänu Qatari nn veahinnale. Ei saa nuriseda. Või kuidas sa nurisedki, kui marsruut on oma kokku pandud. ☺ Tagantjärgi targana oleks võinud olla Hiinas vähem aega ja oluliselt kauem Jaapanis. (Kui vaid oleks olnud nädalake rohkem puhkuseaega).
Uuel 2018 aastal tahan jälle minna paariks nädalaks Zanzibarile, Sauti za Busara muusikafestivalile. Aga sellega on vist pisut keeruline: puhkuste ajakavaga jääb tsipa kitsaks, sest septembrisse on planeeritud kolm nädalat Nepaali. Järjekordne Everesti baaslaagri matk. Midagi pole teha - Himaalaja mäed tuksuvad südames ja kuklas. ☺ Uusi ülisoodsaid pakkumisi otsin endiselt via Ushuaia Antarktikasse (no ei ole seda vabat 10tuh, et paketti osta) ja/või tagasi Jaapanisse. Viimasel ajal on ka Alaska hakanud väikest sügelust tekitama.

1) Uutest kohtadest sai ära käidud Mehhikos, Kuubal, Hollandis, Šotimaal ja Ungaris. Meeldejäävaimad Kuuba ja Mehhiko. Ääremärkusena mainin, et Kuuba osas olid ootused kõrgemad. Mehhiko osas mingeid ootuseid polnud, seda positiivsem oli ka kogemus.
2) Reisiplaanides on juba olemas Vietnam ning Ukraina. Suvel tahaks ära käia jalgpalli MMil Venemaal. Mõtteis ka automatk Balkanile - Horvaatia, B&H, Montenegro. Spontaansetele reisiplaanidele jätan samuti veidi ruumi.
3) Kuna pole käinud veel Lõuna-Ameerikas, siis ootaks pakkumisi sinna.

 1. Uusi kohti 2017. aastal ei lisandunudki väga. Aasta alguses oli plaan minna Mehhikosse (mis siiani minu unistus ja täitumata), kuid elukaaslane polnud käinud varem Tais ja tahtis seal ära käia ja tuli siis uuesti minna. Sellel korral küll Tais teine sihtkoht ja meeldis väga (Koh Chang).
  Samuti oli eelmisel aastal üldse vähem reisimist, kuna ülikool vajas lõpetamist ja tööd oli ka ülepea. Euroopas sai aga kevadel-suvel küll käidud ning uueks sihtkohaks oli Horvaatia, mida soovitan väga. Olen pea terve Euroopa läbi käinud ja Horvaatia tõenäoliselt kõige ilusam sihtkoht Euroopas.

 2. Sellel aastal peagi minek Sri Lankale ja Maldiividele. Kevadeks on planeeritud ka reis Jaapanisse (üks minu unistuste sihtkohti). Eks suvel jälle pigem Euroopas reisid ning kui hästi läheb, sügisel ka mingi kaugem reis (no võiks lõpuks ometi Mehhikos ära käia, kuhu nii kaua juba tahan minna).

 3. Ei oota mingeid pakkumisi, sest ma nagunii kunagi pileteid soodukaga ei osta (sest üldjuhul on sooduspakkumised lennufirmadel, millega mina ei lenda, vähemalt pole minul olnud õnne kohata enda jaoks aktsepteeritavate lennufirmade sooduspakkumisi). Ei, ma ei ole üldse mingi pirtsakas, aga kuna mul on lennuhirm foobia tasandil, siis olen enda jaoks peas paika pannud kindlad lennufirmad, millega lendan ja kõik teised välistan, isegi kui saaks kas või tasuta piletid.

1) Uute sihtkohtadena tulid Mehhiko, Myanmar, Langkawi saar, Cooki saared, Mauritius, Sumatra saar Indoneesias, Taiwan, Lissabon ning Madeira. Enim meeldisid Myanmar, Mauritius ning Sumatra.
2) Üsna harv juhus kus polegi väga plaane selleks aastaks. Üks pikem nädalavahetus Budapestis on ainuke mis on hetkel planeeritud. Ülejäänud tulevad jooksvalt vaadates soodukaid.
3) Mõni hea pakkumine Taiwani oleks super

Mul tekib ka küsimus, et kas need inimesed, kes siin uusi (ja tavaliselt kaugeid ja eksootilisi) riike kümnete kaupa üles loevad, tööl ei peagi käima (28-35-päevase korralise puhkusega pole võimalik kuude kaupa kuskil Kagu-Aasias rännata ja kõik see nõuab ikka mingit finantseeringut ka), või on see kõik seotud oma tööga või elatakse välismaal ja reisitakse siis oma siit Eestist vaadates eksootilistes naaberriikides. Aga laske käia, kui aega, raha ja huvi on! Mina isiklikult 2x samas kohas küll ei lähe, olen jõudnud elu jooksul 46 riiki. 2017 aasta reis oli Sardiiniasse, Korsikale ja Toscanasse. 2018 on plaanis Norra ja Rumeenia. Sooduslennud ei huvita, ma käin juba aastaid organiseeritud kultuurireisidel.

urvekas, kui äkki reisiks omal käel, siis saaks endale palju rohkem reisimist lubada kui neil organiseeritud kultuurireisidel? Muidugi kui käid pikkadel bussireisidel, siis ise lennates suurt kokku ei hoia, aga kui räägid, et puhkus on piiratud, siis aega hoiaks küll kõvasti kokku.

@urvekas. usun, et selliseid, keda te siin kirjeldate, on tegelikult foorumis ühe käe sõrmedel kokkuloetav. Eks me siin 98% kõik käime tööl ja loeme oma puhkuspäevi :)
@norsu, mõned inimesed lihtsalt ei taha vms omal käel reisida, mõnedel vanusega, mõnedel väheste kogemustega jne. seotud. Oluline on, et inimene ise õnnelik oma reisidel on.

@urvekas - minu enamus eksootilistest sihtkohtadest olid tehtud pikemalt planeeritud ümbermaailmareisi osana. Seetõttu oli ka nimekiri ehk päris kirju aga sel aastal tuleb kindlasti vähem reisimist. Rahalises mõistes ei pea reisimine ju kallis olema kui planeerida ise ning standardid kõrged pole :)

Noormehed norsu, AndresR, andresk, kes te minu postitusele vastasite - teadmiseks, et ma võiks vanuse poolest teile ema olla. Minu puhkused olid praktiliselt kogu töötamise aja 45 kalendripäeva ja praegu ma olen väljateenitud aastate eest juba pensionil. Pole kunagi olnud huvi ega tahtmist naisterahvana kuhugi üksinda ja omal käel minna ja mul pole ühtegi sellist sõpra/tuttavat/sugulast, kes tahaks kaasa tulla, võõra inimesega mina pole nõus kuhugi seiklema minema. Hindan mugavust ja professionaalset teenindust, pole siiani pidanud pettuma ja kavatsen samas vaimus edasi lasta. Ja minusuguseid on palju ja nendel reisibüroodel, mille teenuseid mina kasutan, on püsikliente, kes käinud nendega reisidel juba mitukümmend aastat. Nagu öeldakse - igaühele tema soovide, vajaduste ja võimaluste kohaselt, nii et edu nii teile kui teistele vabakutselistele maailmaränduritele!

Ma väga täna urvekas, et mind noormeheks tituleerisid, aga ma ei mõelnud küll midagi paha oma postitusega, lugesin välja et puhkus ei luba pikemalt reisida, pensionäril tõesti seda muret ei ole:) Üksi muidugi on ebamugav kuhugi reisida ja seega kõik arusaadav, samas kui on oma seltskond, siis miks mitte kopereeruda, alles siin oli artikkel, kus pensionäridest 70+ ja 80+ vanapaar seljakotiga pool maailma läbi rännanud, on ka selliseid. Mujal maailmas ongi tavaline, et pensionil ollles on võimalus pikalt reisida, paraku meil ei ole veel pension selline, mis seda võimaldaks. Aga igal juhul edu uute riikide avastamisel!

1) Mitut uut sihtkohta külastasid 2017 aastal ning mis nendest olid põnevaimad?
Uusi sihtkohti polnudki, olin kevadepoole Tšiilis ja Argentiinas, hetkel olen jälle Tšiilis, paari nädala pärast üle Andide Argentinasse tagasi (sest auto jääb Argentinasse).

2) Mis sihtkohad on sinu reisiplaanides 2018 aastal?
Ikka sama Lõuna-Ameerika, võrratu kontinent. Omal käel ringi liikudes avastad ikka ja jälle mõne uue laheda piirkonna.

3) Kuhu ootad lendude soodukaid?
Buenos Airesesse, või Montevideosse.

Head jätkuvat reisiaastat kõigile!

 1. Usbekistan, soojalt soovitan vahelduseks Kagu-Aasia ülituntud turismilõksudele. Siin Tripis on ka väikesed juhendid viisa hankimise ja reisi kohta.
 2. Muide olen norsu poolt mainitud vanapaari vanem 80+ persoon. omadest kogemustest teame, et üldjuhul finantsvõimalused ei luba üle ühe seljakottireisi aastas ja pakettreise ei saa lihtsalt lubada (võibolla tõesti lähireisid Vahemere või Kanaari kanti).Tegelikult oma orgunn ja väikesed seiklused lihtsalt lisavad vürtsi mälestuste juurde. Kuid nagu ikka inimesed on erinevad. Reisiplaani veel ei ole.

Reisiaasta algas kojutulekuga Taist. Märtsis külastan Saksamaad ja hetkel rohkem plaane ei ole. Panen raha kõrvale, et aasta või kahe pärast perega minna kaugemale reisile.

 1. 2017 aasta uued olid: veebruar-Uluru, märts-Surinami ja Guyana,september-Yellowstone NP, oktoober- Kashastan,Kõrgõstan ja Tadzikistan,november-Pakistan, vanaaasta pidu- Põhja Korea
  Igal kohal oma eripära ja sära. Seega jätan edetabeli koostamata
 2. 2018aasta. Homme- Senegal, veebruar-Togo,Märts- Madagaskar, aprill- Bermuda. Edasi ootame ja vaatame
 3. Kuna on praegu endal Aafrika avastamis periood,eks siis ootan rohkem Lääne Aaafrika soodukaid ja kuna sooviks talve poole teha ühe Okeaania saarte tripikise,siis võiks sealt ka midagi tilkuda.

Head reisi kõigile!

1) 0 sihtkohta seoses ajateenistusega ja 100 eurisele hiigelpalgale Eesti riigilt sellel perioodil :)

2) Hetkel ainult 1 reis plaanis ja see on juuli alguses Bulgaariasse. Kuldsed liivad ei huvita, seega sai loodud marsruut hoopis riigi lääne- ja lõunaosale, kus peaksid meid vastu võtma täiesti uskumatud vaated ja teed läbi mägede.

3) Soodukaid on raske oodata, kuna ega töö ju ei lase suvaliselt mingeid kuupäevi vabaks võtta. Kuna töötan ise õppeasutuses, siis suvekuud on vabad ja seega ehk ootangi soodukaid Vahemere äärde suvekuudeks.
Samuti 2019 aasta juulikuuks ootan õigesse ajavahemikku soodukaid LAVi, kuhu plaanis minna, aga ega spetsiaalselt soodukate järele ootama ka ei hakka :) Kui ikka pileteid vaja, tuleb ära osta.

Eks tahaks palju rohkem reisida ja avastada, aga ega keskmine eestlane ilmselt ei saagi endale lubada selliseid kuudepikkuseid tuure läbi Aafrika ja Aasia riikide, nagu siin eelnevatest postitustest lugeda võib :)

1) Uued sihtkohad olid Sri Lanka, Kreeka(Peloponnesos ja Zakynthos), Tai ja tänu Qatar airwaysile sai ka päevake Qataris(Dohas) veedetud :)
2) Hetkel ühtegi kindlat plaani pole, kuid soov külastada sügisel Küprost ja siis talavepoole pikem reis kas Kuuba, Mehhiko või hoopiski Zanzibar :)
3) Soodukaid ootangi Kuuba ja Zanzibari reisidele, samuti ka nt Filipiinidele :)

 1. Sai Poolat avastatud. Gdansk, Sopot, Gdynia, Krakow, Varssavi vanalinn, Zakopane. Poolast meeldejäävam oli Malbork. Korralikult sai Slovakkia läbi kammitud. Meeldejäävam sealt - Demänovská Cave of Liberty.
 2. Tahaks autoga tiirutada Lääne-Saksamaal, Hollandis, Belgias, Luksemburgis ja miks ka mitte jupike Prantsusmaad.
 3. Võib juhtuda et peab Inglismaad külastama. Soodne lend oleks igati teretulnud.

1)Perekondlikel põhjustel ei saanud kahjuks riigist lahkuda, kuid see-eest sai ca. kümmekond külastamata Eestimaa spaad läbi käidud.
2) Veebruar Tsehhi ja märts Gambia-Senegal, sügisel võimalik et Tai.
3) Otsesed soovid puuduvad, kuid jätkake kindlasti ahvatlevate pakkumiste esitemist.