Reisiaasta 2018

Uus aasta läheneb suure hooga ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2018 aastat!

Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:

 1. Mitut uut sihtkohta külastasid 2017 aastal ning mis nendest olid põnevaimad?
 2. Mis sihtkohad on sinu reisiplaanides 2018 aastal?
 3. Kuhu ootad lendude soodukaid?
 1. Sain sellel aastal käidud viimased riigid Kagu-Aasias, mis mul senini külastamata olid - kevadel Indoneesias Florese ja Lääne-Timori osad, Ida-Timor, sügisel Borneo saarelt Malaisia Sarawaki osariik ning Brunei. Lisaks sellele Jaapan ja suvel natuke USAt.

Kõige põnevamad/meeldejäävamad - Komodo draakonid, Egoni vulkaan ja Kelimutu järved Floresel, orangutangid, sügavad džunglid, Niahi koopad ja Bario vaikne küla Borneol ning Jaapani Kansai regioon sügisestes värvides.

Kõik reisid on kohusetundlikult kirja pandud http://maailmas.blogspot.com.ee/.

 1. Indoneesia on suur ning vajaks veel pisut avastamist. Samuti jäi kripeldama Borneol Malaisia Sabahi osariik ja tõsiasi, et Kinabatangani jõekruiis jäi tegemata ja Kinabalu mäe otsa pole roninud. Ning tagasi sooviks kindlasti minna Jaapanisse.

 2. Endiselt Aasiasse, sh. Jaapanisse. Liiga palju on veel käimata.

5
0
 1. Uusi sihtkohti ei külastanud
 2. Tai ( Koh Samui ja Bangkok ) ja Tenerife
 3. Tenerifele ja Aasiasse
3
0

Selle aasta uus sihtkoht oli Aserbaidžaan, tänu Air Baltic'u kampaaniale ja ei jõua ära soovitada seda kohta kõigile - taskukohane, fantastiline loodus, sümpaatsed inimesed. Kirjutasin mõne sõnaga siin ka: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/natukene-infi-transpordi-kohta-aserbaidzaanis

Sellel aastal ootab ees miskit Himaalajas, soodsad (Aerofloti) lennupiletid on sinna kanti juba praegu saadaval :)

4
0
 1. Uued sihtkohad käesoleval aastal- Singapur, Tai ( Phuket, Krabi, Bangkok) ja Madagaskar. Singapur meeldis väga, eriti Marina Bay Sands hotelli bassein. Tais meeldis Phuketi loodus ning Madagaskaril nägin haruldast ja ülilahedat looma aiet.
 2. Kuna ma tööga seoses reisin nagunii pidevalt eksootilistes riikides, siis 2018 otsustasin raha kokku hoida ja ise mitte pileteid osta. Nagunii olen käinud juba enam-vähem kõikides paikades , mis mind vähegi huvitavad.
 3. Vt eelmist.
2
0
 1. Uued riigid, kus enne polnud kunagi käinud. Portugal (Lissabon-Madeira-Porto), Belgia (Brüssel), Kambodža (Koh Kong-Sihanoukville- Phnom Penh-Siem Reap) ja Jaapan (Osaka-Kyoto). Uued paigad neis riikides, kus ka enne oldud- Berliin Saksamaal, Legoland Taanis ja Pattaya Tais. Kohtade põnevus kipub endiselt olema võrdelises seoses kaugusega Eestist. Ehk siis sügisvärvides Jaapan oli fantastiline, ja muidugi ka Kambodža (eriti muidugi Angkor Wat ja ka Phnom Penh ise linnana meeldis väga).
 2. Plaane veel pole, sõltub punktist 3, ehk soodsate lennupiletite leidmisest.
 3. Tahaks lõpuks kusagil Kesk-Ameerikas ära käia, kui kunagi järjekordsetele veahinnaga piletitele sinna kanti peale peaksin sattuma.
2
0
 1. Uued sihtkohad sel aastal olid: Katmandu, Bhutan ja jupike Lõuna-Hiinat. Tais käisin uue sihtkohana Phuketil. Põnevaim oli Bhutan.
 2. Järgmine tuleb Aafrika-aasta. Plaanis on LAV, jupike Svaasimaast, Botswana ja Victoria joa vaatan ka ära.
 3. Ülejärgmiseks kevadeks tahaks soodsaid pileteid Aasiasse - Malaisia on silmapiiril.
3
0

Uued olid Kamtšatka ja mitmed suusakeskused Šveitsis. 2018 plaanis talvel LAV ja sügisel USA lääneosa mõned käimata rahvuspargid - Yellowstone NP, Grand Teton NP, Glacier NP jt. Lendude soodukaid ootan Salt Lake City-sse.

Kamtšatka poolsaar oli väga eriline, sellest sai siin juba pajatatud https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kamchatka-2017-pildid

3
0
 1. Käidud sai Vietnamis (Ho Chi Minh, Phu Quoc), Malaisia (Kuala Lumpur), Austraalia (Darwin), Indoneesia (Bali), Itaalia (Rimini), San Marino, Island Island, Bali ja Vietnam oli lemmikud ☺️ Nendesse kohtadesse läheks tagasi kindlasti!
 2. Mehhiko (Yucatani poolsaar), Kuuba, Kanada (Toronto), Malta
 3. Tahaks häid pileteid aasta lõpupoole Indiasse või Tansaaniasse/Sansibari.
2
0
 1. Lõpuks ometi sain esimest korda Euroopast kaugele välja, Taisse. Meeldis väga nii Bangkok kui PhiPhi. Samuti esmakordsed kogemused wide-body lennukitega lendamisel (A330, A350, B747). Lisaks sai üle 12 aasta käidud taas Kiievis, kuhu kindlasti tahaks millalgi jälle minna. Ning 4 korda sai käidud Berliinis...vaieldamatult nr 1 partycity for me :)
 2. Veebruaris taas Tai (Bangkok, Koh Samet, Pattaya, Phuket ja vb veel midagi) koos esmakordse A380 lennukogemusga :P ja mais Lissabon.
 3. Berliini ja Aasiasse.
4
0

Selle aasta kaugeim ja põnevaim reisisihtkoht oli käik külameestega Valka. Eesmärgiks ettevalmistuda aastavahetuseks ja jõuludeks. Kahjuks Cesiseni välja ei vedanud (plaanis ikkagi ära teha). Järgmisel aastal teen kindlasti pikema lebo. Kuhu, veel ei tea. Sõltub Tripis kajastavatest soodsatest lennupakkumistest ning hetkeemotsioonist.

14
0
 1. Sai käidud Nepaalis Annapurna matkal ja Põhja-Tais trippimas. Mõlema reisi videod siin: https://www.youtube.com/watch?v=W8pwvzT_4Zo&t=14s ja https://www.youtube.com/watch?v=MwiWNdi2PzI
 2. Järgmise aasta alguses lendan kalli kaasaga Seišellidele abielluma. Aasta lõpul on plaanis teha ka üks seljakotireis kas Lõuna-Ameerikasse või Austraalia kanti. Seekord tahaks minna rändama vähemalt 2 kuuks, eks näis kas saab töölt ära.
 3. Soodsaid lende otsin 2018 aasta lõpuks kas siis Lõuna-Ameerikasse või Austraaliasse.
11
0
 1. Uutest kohtadest London, Surrey, Dubadepest, Montenegro, Bosnia ja Hertsogoviina, Madeira, Dubrovnik. Raske on võrrelda nii erinevaid kohti. Dubrovnik on ilmselt kõige ilusam linn, kus ma käinud olen. Madeira loodus on super. Bosnia ja Hertsogoviina on kultuuriliselt väga huvitav, kohalikud on ekstreemselt sõbralikud.
 2. Järgmisel aastal veebruaris 2 nädalat Indias, mais nädal Marokos, mingi aeg lähen Londonisse sõbrannale külla. Muu on hetkel veel lahtine.
 3. Soodukaid ootan Tai, Mauritius ja Euroopa linnad, kuhu saaks mugavalt nädalavahetuseks minna.
2
0

Ella123, lahedad videod! Nepaali oma aitas mõnusalt meenutada käidud radu.

1
0

Käidud sai Filipiinidel (Palawan, Bohol, Boracay). Lemmik neist oli Bohol. Samuti sai külastatud Londonit ning sügise algul Bulgaariat. Bulgaarias Sunny Beach meeldis enim, pikad laiad rannad ning mitmeid tegevusi seal piirkonnas. Golden Sands kokkupakitud väike ala, suurt teha pole seal midagi. Sofia loomaaed tore, muidu igav suur linn.

Tuleva aasta reisiplaanidega alustatud juba, eile sai ostetud piletid Sri Lankale :) Sügise paiku ilmselt 1 Lõuna-Euroopa reis taas, Kanaarid, Kreeka vms, samas sõltub kui saab megahea hinnaga pileteid kuskile mujale kaugemale.

Pakkumiste osas plaaniks silma peal hoida Kariibide osas. Eelkõige Costa Rica, Puerto Rico.

Mõnusaid reisielamusi kõigile!

1
0
 • 2017 aastal sai reisitud üsna palju, kuid uusi riike oli ainult kaks, Leedu ja Ida-Timor. Kogu reisiaasta põnevamaid paigad olid Põhja-Vietnamis ja Ida-Timori mägikülades
 • Uuel aastal on plaanis natuke rohkem ringi vaadata Indoneesias ja loodetavasti õnnestub avastada mõnda Põhja-Aafrika riiki
 • Aasias resideerudes ootaks häid pakkumisi Euroopasse :)
1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased