Võtame 2021 reisiaasta kokku

2022 aasta on kohe-kohe käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket uut aastat!

Loodetavasti tõi mööduv aasta kõigile rohkem reisimisvõimalusi, kui eelmine. Traditsiooniliselt küsime aasta lõpetuseks, missuguseid sihtkohti tripikad sel aastal külastasid, samuti plaane ka tuleva aasta reiside kohta.

Jaga enda kogemusi:

* Kuhu viisid reisid 2021. aastal ning missugune oli kõige meeldejäävaim sihtkoht?

* Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui, siis kuhu?

* Kuhu eriti ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

1
23

Reisisihte tuli kestva pandeemia pärast tõesti muuta ning teha tavapärasest lühem autoreis. Leedus nähtud huvitavad kohad ja Poolas uued teed sõitmiseks. Poznanist kaugemale läände ei läinud, sealgi oli tegemist piisavalt. Lisaks sai lennuki abiga mitu nädalat Maltal suvitatud. 2022 sooviks tänavu ettevalmistatud, aga ära jäänud reisi uuesti üritada.

0
0

Külastasin aastal 2021: Gibraltar, Egiptus, Pariis, Omaan, Dubai. 

Kõige rohkem meeldisid Pariisi katakombid ja Dubai Burj Khalifa, Gibraltari kalju on ka äge.

Aastal 2022 sooviks sattuda eksootilistele palmisaartele, näiteks Kariibidele.

0
0

2021: GC ja Fuerteventura jaanuaris-veebruaris

Åre ja Vemdalen aprillis

autoreis Tartu-Tatrad-Cortina-Tartu juulis. G. Lipella via ferrata oli kõige meeldejäävam.

Jotunheimen (Besseggeni piirkond) augustis. Knutshøe jääb sealt meelde 

USA perepõhjustel, september-oktoober  

2022: kindlasti jälle Dolomiidid, Rootsi-Norra mäed, võiks kaaluda jälle Nepali, kuna teede ehitus ja muutus jätkub seal tohutu kiirusega.   

Gruusiasse ikka ootaks madalamaid hindu ja lende, mis ei saabu kl 0345.

0
0

Ei oleks ausalt osanud arvata, et tänavune aasta jääb veel kehvemaks kui eelmine. 

Et ligi pool aastat oli riigist lahkumine lubatud vaid väga erandlikel põhjustel, siis läksid aasta alguse plaanid kõik tühistamisele. Edasine käis kõik jooksvalt, ilma pikema planeerimiseta.

Mai - Edinburgh

Juuni - Gibraltar

August - Prístina

Oktoober - Gran Canaria

November - Casablanca

Detsember - Gran Canaria

Praegu peaksin olema Lanzarotel, aga positiivne test neli päeva enne lendu tõmbas sellele kriipsu peale.

Samuti ei mäleta, millal viimati oli olukord, et ühtegi kinnitatud broneeringut tulevikuks ei ole.

0
0

2021 

Juulis - Kreeta - Georgiuopolise lähedal

September -- USA jäi teistkorda ära -- sõitsime Rhodosele - Blue Sea Beach Resort.

 Aasta 2022 -- Piletid ostetud Aprilliks USA (järsku kolmandat korda õnnestub) - NY -Washington -Miami - Philadelphia - NY

   August - piletid olemas uuesti Rhodos

0
0

2021

üsna kesine 

märts- Egiptus (Hurghada)

Juuli- Itaalia põhjaosa Millanost kuni Roomani rongiga( Milano-Genua.-Cinque Terre- Pisa -Firenze-Rooma), väga rahul, rongiga liiklemine Itaalias  super , kõik oli viimase peal, peale selle, et Firenze AirBB majutuses viidi ära minu sisseostud, päris ehmatav kogemus.

september -4 Assoori saart+ Lissabon, väga 5 reis, Assoorid lihtsad ja mitte liiga stiilsed.

ja uskumatult tühi aasta lõpp

2022

veebruaris Kesk-Ameerika 4 riiki, hoian hinge kinni....

0
0

Kui 2020 jäi täiesti vahele, siis 2021 sai teostatud ammu mõtteis mõlkunud Albaania trip. Selle käigus sai läbitud 16 erinevat riiki ja mõnes ka veidi hoogu maha võetud aga aega ei olnud väga laialt käes.

Eredamalt jäid meelde Kotor, Valbonë Pass, Fierzë-Koman praamisõit, eelmisel katsel ajapuuduse tõttu ära jäänud Transfăgărășan.

Järgmiseks aastaks konkreetseid plaane ei julge veel teha.

Soodsaid lendusid ootaks Gruusiasse ja L-Korea, Jaapani, Vietnami kanti.

0
0

Ainus reis aastal 2021 oli Horviaatiasse. Working holiday suhteliselt - nädalake puhkust ja siis kuu aega koha pealt töötamist ja vabal ajal ringi avastamist :) 

Horvaatia jäi meelde igal juhul ja absoluutselt iga paigaga. Ei arvanud, et nii unustamatu mulje jätab, aga vat siis. Saan nüüd täielikult aru, miks Horvaatia paljude eestlaste lemmik sihtkoht on puhkuseks :) 

2022 algul kohe reis Keeniasse (ptüi ptüi ptüi, loodan, et kõik õnnestub....) ja kevadeks/sügiseks ootaks pakkumisi kas Portugali või avastamata Balkanimaadesse.

0
0

jaanuar - Kiruna, Åre

veebruar - Kyiv, Chernobyl

aprill - Flores (Assoorid)

juuni - Cluj Napoca, Santorini, Berlin, Hamburg

august - Split, Rooma

oktoober - Peruu 

Kõige meeldejäävamaks kujunes reis Peruusse, kust tulles jäin Itaalias 21 päeva karantiinihotelli seoses positiivse testiga. Algne kahenädalane reis oli lõppkokkuvõttes pea poolteist kuud pikk. Veel oli tore üllatus, kui TAP viimasel hetkel Lisbon - Frankfurt lennul A319 asemel A330-900neo lendama pani. Seda siis väidetavalt cargo pärast.

Järgmise aasta algul kohe plaan ära käia Svalbardil, aga midagi rohkemat küll planeerida ei julge. Asjad olid veidigi kindlamaks muutunud, kuni tuli Omicroni tüvi ja asjad jälle väga ebakindlaks muutusid.

Soodukaid kuhugi oodata ei oskagi, kuid Indias tahaks ära käia, kui sealne olukord Covidiga seda vähegi võimaldab.

2
1

Tallinn-Krakov autoreis vahepeatustega Kaunases ja Varssavis, pluss lühipeatused. Põhja -Itaalia (Milano, Firenze), USA. Enim jäi ikkagi meelde Poola, sh Varssavi mis võrreldes eelmise külastusega ca 20 aastat tagasi palju arenenud nagu ka Poola tervikuna. Ja Itaalia taas muidugi. Ega maailmas tegelikult ju ongi  vähe kohti kus nii mõnus atmosfäär nagu Itaalias pluss samas ka palju vaadata (ja lisaks loodud sedavõrd head tingimused raha kulutamiseks…). Krakov ja Firenze olid seejuures ka esmakülastused. Mõlemad igati kenad ning toredad kohad, aga Varssavi ning eriti Milano jäid vast  enamgi meelde. Milano lihtsalt mõnus linn ajaveetmiseks ning  Varssavi üks kiiremalt ja dünaamilisemalt arenevaid suurlinnu (just nimelt suurlinnu!) Euroopas. 

Nii et kellel plaanid järgmiseks aastaks tegemata ja ideid veel pole, siis soovitan just neid kahte maad Euroopas külastada , pluss kolmandana varasemate kogemuste pohjal Horvaatiat. Neis kolmes igav ei hakka ja ka põnevust jagub. Eriti Läæne-Euroopaga (kui suurlinnad nagu London, Pariis välja arvata)  võrreldes.

Uuel aastal  saab ehk taas rohkem reisida, plaanis ennekõike Lõuna -Euroopa kuhu lisaks soodsamatele hindadele ootaks veelgi enam paremaid ühendusi. See minu hinnangul isegi suurem probleem kui hinnad. Ühendused Tallinnast (isegi ümberistumistega) Euroopa mastaabis ikka üsna,  et mitte öelda, väga kehvad. Itaalia üle nüüd enam väga kurta ei saa aga muu Lõuna-Euroopa (näiteks Kreeka)  jätab endiselt  soovida. Kaugemate maade osas võiks ennekõike  Lõuna-Ameerika soodsam ja ka paremini ühendatud olla. 

Ja eriti tore näha et paljudel siin järgmisel aastal väga eksootilised ja huvitavad sihtkohad plaanis. Muljete jagamine väga oodatud!

0
0

2021.a võtsime vastu Kivu järve ääres Rwandas. Veebruariks planeeritud Trinidad & Tobago reis jäi ära - riik oli toona veel lukus. Reisi asemele saime hoopis covidit, mille hankisime kodumaalt vaatamata sellele, et ise olime väga ettevaatlikud. Õnneks õnnestus märtsi lõpuks negatiivse testi saada ja Egiptuses ära käia. 

Maikuuks planeeritud Usbekistan jäi ära, seekord enda tervislikel põhjustel. Plaan oli pileteid septembris ära kasutada, aga siis läks Uzbekistan vahepeal lukku. Nii need piletid veel ootel on. 

Ka suvised Prantsuse Polüneesia ja LAV jäid covidist tingitud tühistuste tõttu ära.

Asemele tegime uue tripi Svalbardile - eelmisel aastal ikka väga meeldis, nii et läksime uuesti. Kohe Svalbardilt naastes läksime Bosnia & Herzegovinasse, mis seni oli veel avastamata. Igati tore oli.

September tõi üle pooleteise aasta esimesed lähetused, sai kaks korda käidud Hispaanias. 

Oktoobris jõudsin lõpuks Rhodosele, kus sai ühendatud kaugtööd ja nädalvahetust. Võimalus kaugtöötada igalpool ELis andis ka võimaluse ära käia Guadeloupe saarel, mis on Prantsusmaa osa :) 

Üks projekt viis ootamatult Dominikaani, samuti oli veel külastamata. Pakkus mõnusalt päikest ja kokteile.

Novembris jõudsime Saudi Araabiasse - väga põnev, ja pealtnäha hoopis mitte nii range nagu arvasin. Nädalast jäi seal puudu, peaks uuesti minema. 

Ja jõulud saabusid mu 100. riigis Costa Rical. Edast aastavahetuseks väike suleldumisreis Egiptusesse ja sealt nädalaks kaugtööle Seville’i. 

Muid konkreetseid uue aasta plaane pole - piletid veel ostmata. Aga mõtteid on palju - kaugtööd teha Martinique’il ja teha põige Dominicale, märtsis üsna kindel plaan Belize’is ära käia ja lihavõttepühadeks sihin hetkel Socotra saart (Jeemen) - üks tuur läheb täpselt lihavõttenädalal. 

Muus osas loodaks lõpuks Usbekistani jõuda. Ideedena veel Kanada, Sãi Tomé, Gambia & Senegal, Guyana, Cabo Verde ja mine tea, mis veel. Kuhu uuel aastal jõab, eks näis. Lühemaid trippe tuleb kindlasti rohkesti Euroopas, kui kaugtööskeem tööl jätkub :) 

Kuna elan Poolas, siis paraku väga Eestist algavaid soodukaid ei vaata. Aga mine tea, ehk midagi sobivat juhtub ikka :) 

Head aastavahetust ja reisirohket 2022!

1
0

Oleks tahtnud 2021. aastal Euroopast välja ka jõuda, aga samas olukorda arvestades ei saa kurta: 

- aastavahetus Stockholmis

- mais Andaluusia (Málaga ja Cádiz)

- juulis iga-aastane Helsinki Linnanmäki trip sõpradega

- augustis Rootsi saared paadiga

- oktoobris pidi olema originaalis Sitsiilia trip, millest sai viimasel hetkel Sardiinia ja Sitsiilia

- novembris tööreis Brüsselisse

- novembris kaks nädalat kaugtööd Hispaaniast (Barcelona ja Cádiz)

- novembri lõpus/detsembri alguses tööreis Budapesti

- detsembris selle aasta viimane reis pere juurde Stockholmi

Neist meeldejäävaim oli kindlasti Sardiinia, sest olin ammu tahtnud sinna minna ja see on tõesti super ilus saar.

2022. aasta alguseks on plaanitud 1,5 kuud Panamas ja Costa Ricas. Selle reisi algusesse jääb veel üks terve päev Zürichis. Peaksin esmaspäeval lendama, aga hoian igaks juhuks veel ootused realistlikud, juhul kui midagi veel juhtuma peaks. 

Rohkem konkreetseid plaane ei ole, aga oli idee teha sõpradega pikk nädalavahetus Belgradis ja siis selle poolikuks jäänud Sitsiilia tripi prooviks uuesti teha. Ilmselt üritan puhkusepäevi säästa ja palju rohkem ei reisi, sest on mõte 2023 talvel Antarktikasse minna ja sinna kuluks ilmselt umbes 3 nädalat.

0
0

2021 sai käidud: 3 korda Egiptuses, 2 korda Türgis, Lätis, Itaalias, Bulgaarias, Soomes ja hetkel Tais :)

Kõige enam meeldis Rooma, Antalya erinevad kanjonid ja üldse see loodus ning Tai on ju hetkel täielik paradiis!

Mida toob aasta 2022, veel ei tea. Eks jooksvalt vaatab, kuidas olukord maailmas on. Kindlasti tahaks rohkem Itaaliat avastada ja ette võtta selliseid riike kus üldse käinud ei ole.

0
0

2021

veebruar: Egiptus (Sharm El-Sheikh)

juuli: Soome (Ahvenamaa); Leedu (Palanga)

august: Itaalia (Garda järve piirkond); Poola (Gdansk, Sopot)

Kõige rohkem meeldis Itaalias kuhu tahaks kindlasti tagasi minna kuna seal on ilus loodus, hea köök ja palju vaatamisväärsusi, mida ühe reisiga ei jõua külastada.

2022 aasta veebruaris lähme Keeniasse. Oktoobri koolivaheajaks on broneeritud Türgi reis, kuid kuna sinna veel palju aega siis plaanid võivad veel muutuda.

Uuel aastal ootan lendude sooduspakkumisi kas Kuubale või Mehhikosse 2023 aasta veebruariks.

1
0

2021

Põhja - Itaalia, Piemonte maakond koos Alpide, veinistanduste ja imemaitsvate toitudega. Suurepärase mulje jättis mulle Torino. Linn, kus on väga palju nii vaadata kui ka avastada. Ja sel aastal olen külastanudki Torinot 5 korda.

Juunis sai külastatud Sardiiniat- väga meeldis. Imeilusad rannad, hea vein ja toit, naeratavad ja lahked inimesed.

Juulis sai käidud ka esimest korda Horvaatias. Minule Horvaatia ei meeldinud. Toit ei ole maitsev ja ega kohvigi kiita pole. Rannad on tavalised. 

Itaalia Alpides olevas külakeses sai tehtud 3,5 kuud kaugtööd- väga mõnus, soovitan!

Sügisel sai külastatud Sitsiiliat, küll enamus aega tutvutud Palermoga. Tõeliselt palju vaadata, eriti meeldis arhitektuur.

Detsembris oli city break Milaanosse.

2022 aastaks veel plaane pole, eks kõik sõltub covid olukorrast.

Lennupiletite soodukaid ootaks ikka. Aitäh trip.ee tiim!

Head vana-aasta lõppu ja seiklusterikast uut!

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased