pihlakas44

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
10 kommentaari

Kord aastas teeme suurema reisi perega ( lapsed 6 ja 8 aastat) ja jooksvalt väikeseid trippe Euroopas. Järgmine minek juuni 2021 Leedu ja oktoober Dominikaani Vabariik. Korra oleme paketireisil käinud, aga muidu kõik reisid paneme ise kokku et saaks kohalikku elu näha ja väga ei priiska.

1 külastatud kontinenti

48 külastatud riiki, 25% maailma 195st riigist

73 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Tänud:) Asi selge, sealt lingilt suhtlesin online isikuga, tuleb välja, et alates 26. maist vaktsineeritud saavad sisse ilma karantiinita, teised mitte ja AstraZenekaga vaktsineeritud on pandud sinna mittevaktsineeritutega kokku. Oleks muu süsti saanud, saaks minna. Nii et loodame, et reeglid kuuga muutuvad.

Reisiaastaks seda just nimetada ei saa, aga minu väike panus siiski:

1. Käidud sai veebruari koolivaheajal Soomes enne kui kõik lukku läks; Oktoobriks ostetud Šeisellide piletid tühistas AirBaltic ning nende asemele ostetud Bakuu piletid tühistas Turkish. Õnneks saime raha tagasi mõlemal korral, mitte voucherid.

2. Kaks tundi enne aastavahetust sai ostetud lennukipiletid perega oktoobriks 2021 Dominikaani Vabariiki Lufthansaga. Loodetavasti see õnnestub, sest praegu mingeid isolatsioonipiiranguid seal ei ole ning resorti territooriumil ei kehti ka komandanditund:)

3. Ootaks soodsaid pakkumisi jätkuvalt Šeisellidele. Nepaali läheks ka soodsaly, Kamboodžat ära ei põlgaks, Tokyo maratonile võiks minna kui soodus lennukipilet peale märtsi õnnestus saada. Las Vegasest võiks aasta lõpus läbi käia.

Viimaseid nädalaid rasedana ei ole väga mõistlik minna reisile kui just teravaid elamusi ei otsi:)

Samas ühekuuse beebiga on väga rahulik reisida, enamus ajast ta magab või lutsib piima.  Meie käisime ühekuuse beebiga autoreisil Lääne-Euroopas. Kuna Belgiasse oli 2400 km ühe otsaga sõita veidi pikk, siis ühe peatusega Varssavis oli see täitsa talutav. Vahepeal muidugi bensukapeatused, kus sai mähkut vahetada ja piima anda. Kohapeal sai igapäevaselt nii paarsaja kilomeetriseid otsi turistitud. Igal juhul alusta varakult autoreise, siis kohaneb ta varakult juba autosõiduga ära ja ei ole mingit nurinat veidi suuremana. 

Horvaatiasse me oleme sõitnud ka ühe peatusega Lõuna-Poolas. 

Pigem meeldib beebile rohkem autos loksuda kui lennukis, vähemalt oma laste osas oskan väita. Minu mõlemad lapsed paarikuustena ei saanud lennukisõiduga hakkama, kõrvad ei kannatanud ja istusid koguaeg tissi otsas kõik lennusõidud. 

Muidugi olen kuulnud ka õuduslugusid beebidest, kes on väga rahutud, aga pigem muutuvad beebid tundlikumaks kolmandal-neljandal kuul kui ei maga enam nii palju. 

Toredat reisi!

Mina ostsin Turkishiga piletid Bakuusse oktoobri koolivaheajaks. Qatariga julgeks ka lennata. Euroopa firmad on kuidagi kesisema klienditeenindusega ning kahtlen kas mitte ei minda täiesti kinkekaartide peale raha tagasimaksmise asemel.

Mina soovitaksin Araabia Ühendemiraate (kas Dubai või Sharjah). Käisime eelmise aastal kui lapsed olid ka just samas vanuses - plika 5 ja poiss 7 ning mõlemad olid väga rahul reisiga. Soodukaid Dubaisse on palju ja kohapeal olid ka mõistlikud hinnad (või pigem isegi odavad). Käisime ringi nii kõrbes, turul, ühistranspordiga sõitmas, muuseumites kui lihtsalt linnas jalutamas. Plika lasi endale henna maalingud teha. Mõlemad olid kaamli seljas sõitmisest vainustatud. Liivainglite tegemisest kõrbes oli seda ülipeenikest liiva pikkadest juustest päris tülikas välja saada. Mänguväljakuid jagus, sirmid olid peale pandud päikesekaitseks, söögid olid parajad, mitte vürtsikad, lastega oldi väga sõbralikud ja isegi apteegis oli mängunurk lastele pandud:) Soojusest puudus ei ole. Esimesel päeval oli lapsel hotellis üllatus ja tuli näitas, et ninja istub akna all, aga sai ära selgitatud, et tegemist ei ole siiski ninjaga, vaid neil on sellised kombed. Muidugi Sharjah on alkoholivaba emiraat, nii et siis tuleks sellega ka arvestada, aga puudust ei tundnud.

Mina soovitan Dresdeni loomaaeda, lastele väga meeldis, lõbutsesime terve päeva. 

ma võin anda Mumbai kaardi, terve paksu raamatu saime kogu Mumbai kohta raamatupoest kui seal käisime, tasuta kaarte seal ei ole. samuti ei suutnud me leida postkontorit, ainult telegraafi ja postkaardid jäidki saatmata. meile näitas kohalikku elu üks Mumbai couchsurfar - mitu päeva saad jalutada erinevates kantides, slummi on mõistlik minna giiliga, me käisime Reality Toursiga, kes läbi Dharavi slummi näitamise kogubki raha nende slummi koolide ehitamiseks jn ja tuuri tegi ka poiss slumist. Siis käisime Elephanta saarel, kohaliku rongiga sõit on üpris ekstreemne, nagu ka ühistranspordiga, maha saada on raskusi. Käisime nende pesumaja tsekkamas, värskes õhus erinevad veeanumad. Samuti nende punaste laternate rajoonis, öö ja päev on Amsterdamiga. Õhtul kogunevad kohalikud noored randa tsillima, seal on tore. Kui veidi kallimate jalatsitega reisid, siis templi ukse taha ei soovita jätta, meie seltskonnast tõmmati kahel Nike plätud ära, ühel number 44 rihmikud olid visatud põõsasse ja ainsad, mis ukse tagant huvi kellegile ei pakkunud olid minu tasuta ajakirjaga kaasa saadud varbavahed. Võin ka oma läbi töötatud Lonely Planetit laenutada sulle reisiks, 6 tunnise lennusõidu ajal hea lugeda:) 

Me käisime läbi Milaano Ryanairiga Marrakechis, õhtuti söömas võib käia Marrakech Medinal, seal algab alles päikese loojudes elu pihta nagu lõunamaades, siis üks päev jalutasime mööda linna ringi, ööbisime Riad Rhabas, mis on kohe Medina juures ja väga ok asukohaga. Muidugi hommikujooksu  kell 6 tehes oli park kodutud täis ja veidi kriipi üksi joosta. Värkeid apelsini ja greibimahla tegijaid on palju kohe hommikul, väga hea värskendus. Medina lähedal oli ka üks kohalik reisibüroo, kust võtsime Atlas mägede tuuri, ka oli väga tore. Eesleid palju tänavatel, aga kui keegi tahab Sulle madu kaela panna, siis pärast kasseerib sult 20 euri selle pildi eest:) Kõrbetuure soovitatakse ka, et beduiinide tunde sisse saaks. Nädalast piisab Marrakeshis. Ah jaa, alkoholi me sealt ei suutnud leida mujalt kui ühest hiina restost, kus me siis üle õhtu söömas käisime veini pärast:)

Meie käisime Tez Toursi paketiga Kuldsetel Liivadel ja siis võtsime ka ekskursioonid kivist linnas, kaljukloostris, Varnas delfiinietendusel ja Kavarnas ja Sofias. Kuldsetel Liivadel see söögikoht, kus meie käisime, tunnistas ainult sularaha, samuti roosiveest asju müüv turistiputka. Rannas ärikad ka eriti kaarti ei tunnistanud. TezToursi kohaliku esindaja poolt pakutavad eesti keelsed reisid olid ok, aga pärast selgus et kohalikust reisibüroost oleks saanud 30% odavamalt inglise või vene keeles tuuri. Bulgaaria õhtu võtsime ka, see oli umbes 4 tundi söömaaeg koos jookide ja etendustega, täitsa ok oli, aga söök oli keskpärane. Teistes riikides olen kasutanud viator.com lehte ekskursioonide hindade jaoks ja vahel ka seal ekskursioone võtnud, siiani on kõik hästi kulgenud.

Nuh mie käisime ühistranspordiga ja ei tundnud puuudst rendi autost:)