Viimased kommentaarid

Mina soovitaksin Araabia Ühendemiraate (kas Dubai või Sharjah). Käisime eelmise aastal kui lapsed olid ka just samas vanuses - plika 5 ja poiss 7 ning mõlemad olid väga rahul reisiga. Soodukaid Dubaisse on palju ja kohapeal olid ka mõistlikud hinnad (või pigem isegi odavad). Käisime ringi nii kõrbes, turul, ühistranspordiga sõitmas, muuseumites kui lihtsalt linnas jalutamas. Plika lasi endale henna maalingud teha. Mõlemad olid kaamli seljas sõitmisest vainustatud. Liivainglite tegemisest kõrbes oli seda ülipeenikest liiva pikkadest juustest päris tülikas välja saada. Mänguväljakuid jagus, sirmid olid peale pandud päikesekaitseks, söögid olid parajad, mitte vürtsikad, lastega oldi väga sõbralikud ja isegi apteegis oli mängunurk lastele pandud:) Soojusest puudus ei ole. Esimesel päeval oli lapsel hotellis üllatus ja tuli näitas, et ninja istub akna all, aga sai ära selgitatud, et tegemist ei ole siiski ninjaga, vaid neil on sellised kombed. Muidugi Sharjah on alkoholivaba emiraat, nii et siis tuleks sellega ka arvestada, aga puudust ei tundnud.

Mina soovitan Dresdeni loomaaeda, lastele väga meeldis, lõbutsesime terve päeva. 

ma võin anda Mumbai kaardi, terve paksu raamatu saime kogu Mumbai kohta raamatupoest kui seal käisime, tasuta kaarte seal ei ole. samuti ei suutnud me leida postkontorit, ainult telegraafi ja postkaardid jäidki saatmata. meile näitas kohalikku elu üks Mumbai couchsurfar - mitu päeva saad jalutada erinevates kantides, slummi on mõistlik minna giiliga, me käisime Reality Toursiga, kes läbi Dharavi slummi näitamise kogubki raha nende slummi koolide ehitamiseks jn ja tuuri tegi ka poiss slumist. Siis käisime Elephanta saarel, kohaliku rongiga sõit on üpris ekstreemne, nagu ka ühistranspordiga, maha saada on raskusi. Käisime nende pesumaja tsekkamas, värskes õhus erinevad veeanumad. Samuti nende punaste laternate rajoonis, öö ja päev on Amsterdamiga. Õhtul kogunevad kohalikud noored randa tsillima, seal on tore. Kui veidi kallimate jalatsitega reisid, siis templi ukse taha ei soovita jätta, meie seltskonnast tõmmati kahel Nike plätud ära, ühel number 44 rihmikud olid visatud põõsasse ja ainsad, mis ukse tagant huvi kellegile ei pakkunud olid minu tasuta ajakirjaga kaasa saadud varbavahed. Võin ka oma läbi töötatud Lonely Planetit laenutada sulle reisiks, 6 tunnise lennusõidu ajal hea lugeda:) 

Me käisime läbi Milaano Ryanairiga Marrakechis, õhtuti söömas võib käia Marrakech Medinal, seal algab alles päikese loojudes elu pihta nagu lõunamaades, siis üks päev jalutasime mööda linna ringi, ööbisime Riad Rhabas, mis on kohe Medina juures ja väga ok asukohaga. Muidugi hommikujooksu  kell 6 tehes oli park kodutud täis ja veidi kriipi üksi joosta. Värkeid apelsini ja greibimahla tegijaid on palju kohe hommikul, väga hea värskendus. Medina lähedal oli ka üks kohalik reisibüroo, kust võtsime Atlas mägede tuuri, ka oli väga tore. Eesleid palju tänavatel, aga kui keegi tahab Sulle madu kaela panna, siis pärast kasseerib sult 20 euri selle pildi eest:) Kõrbetuure soovitatakse ka, et beduiinide tunde sisse saaks. Nädalast piisab Marrakeshis. Ah jaa, alkoholi me sealt ei suutnud leida mujalt kui ühest hiina restost, kus me siis üle õhtu söömas käisime veini pärast:)


Meie käisime Tez Toursi paketiga Kuldsetel Liivadel ja siis võtsime ka ekskursioonid kivist linnas, kaljukloostris, Varnas delfiinietendusel ja Kavarnas ja Sofias. Kuldsetel Liivadel see söögikoht, kus meie käisime, tunnistas ainult sularaha, samuti roosiveest asju müüv turistiputka. Rannas ärikad ka eriti kaarti ei tunnistanud. TezToursi kohaliku esindaja poolt pakutavad eesti keelsed reisid olid ok, aga pärast selgus et kohalikust reisibüroost oleks saanud 30% odavamalt inglise või vene keeles tuuri. Bulgaaria õhtu võtsime ka, see oli umbes 4 tundi söömaaeg koos jookide ja etendustega, täitsa ok oli, aga söök oli keskpärane. Teistes riikides olen kasutanud viator.com lehte ekskursioonide hindade jaoks ja vahel ka seal ekskursioone võtnud, siiani on kõik hästi kulgenud.

Nuh mie käisime ühistranspordiga ja ei tundnud puuudst rendi autost:)