Viimased kommentaarid

Kui jõuad Prantsusmaalt läbi arvesta, et majutusasutused Saksamaal ja Belgias on suletud. Luksemburgis näiteks aga avatud. 

Üldine liikumispiirang ei puuduta kiirteid. Võidakse küll kontrollida kuid transiit on hea põhjus.

Öine liikumispiirang 22.00-06.00 on ka Luksemburgis v.a rahvusvahelised kiirteed.

Alates 12.01 hotellid Poolas jälle kõigile avatud

Paar nädalat tagasi küsisid Läti piirivalve ja 2 x Leedu politsei maantee kontrollpunktides tõestust transiidi kohta. Mul oli ette näidata laevapilet Klaipeda-Kiel ning see sobis. Ehk sobivad ka hotellibroneeringud Poolas? Kuigi Poolas pole eeskirjade kohaselt turistidele (sinna alla kuulub ka transiit, küsisin hotellist) ööbimine lubatud ei kontrollitud seda neis kohtades kus ööbinud olen. Vastuvõtulauas pidi vaid andma allkirja paberile mis kinnitab ärireisi. Igaks juhuks on kaasas ka firmablanketil volitus kuid seda pole kordagi vaja läinud. Saksamaal paraku nii ei saa.

Piiridel või kontrollpunktides (näiteks Leedus) võidakse küsida tõendusmaterjale millega tõendad transiiti. Lätis, Leedus, Poolas, Saksamaal, Tšehhis on majutusasutused turistidele suletud. Lubatud vaid ärireisiks. Praegu pole mõtet autoturismiga tegeleda. Parem oota ja vaata kuidas suvepoole asjad lähevad.